A negyedszázados jubileum, az összeállított repertoár és a helyszín csodálatos találkozása volt a Győri Filharmonikus Zenekar vasárnap este a felújított Főszékesegyházban tartott hangversenye. Fesztiválzárásként a Besh o droM együttes muzsikált az Érsekkertben, az aznap délelőtti kézműves vásárban Mihó Attila és Barátai örömzenéltek.
A fesztivál zárónapjának délelőttjén a művelődési központ sétálóutcai épülete előtt felállított színpadon Mihó Attila és Barátai játszottak hamisítatlan, magyar népzenét, kis időre elhozva városunkba „folkkocsma” fellépéseik hangulatát. Eközben a színpad melletti népi fajátékokat gyerekek próbálgatták, nézelődők és vásárlók járták végig a kézműves vásár sorát, és kávézgató, beszélgető vendégek duruzsoltak a környező vendéglátóegységekben.
Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek
Este héttől nagy pillanat érkezett el: a fesztivál nagykoncertje, a Berkes Kálmán vezényelte Győri Filharmonikus Zenekar hangversenye végre, hosszú idő után, újra a Főszékesegyházban kerülhetett megrendezésre. A templomot zsúfolásig megtöltő érdeklődőket – Bayer Ilona, a fesztivál háziasszonya és Lakatos György fesztiváligazgató mellett – Dr. Bábel Balázs érsek is köszöntötte.
A repertoáron Csajkovszkij: Ave Verum Corpusa, Erkel Ünnepi Nyitánya, Liszt Les Préludes-je és Brahms IV. Szimfóniája szerepelt.
Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek
Este kilenctől a Besh o droM együttes adott koncertet az érsekkerti szabadtéri színpadon. A színvonalas produkció a vártnál kevesebb látogatót vonzott, talán a másnapi tanítási és munkanap, illetve a viszonylag kései időpont miatt. Akik ellenben ott voltak, azok a jubileumi Kék Madár Fesztivál méltó zárásaképp feledhetetlen élményben részesültek a hazai világzene jeles képviselőjeként számon tartott együttes jóvoltából.
Forrás: Borbély-Juhász Ágnes / KALOhírek
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.