A borok, a gasztronómia és a közösségi élmények voltak főszerepben a régió egyik legkedveltebb tavaszi eseményén, a Tavaszi Pincenyitogatón.
A hétvégén több száz látogató lepte el Hajós híres pincefaluját, ahol a bor, a zene és a jókedv volt a főszerepben. A nap folyamán a vendégek megismerkedhettek a helyi borászok különleges tételeivel, miközben számos szórakoztató program színesítette az eseményt. Aki a bortúrára vásárolt jegyet, az a borospincék között térkép segítségével tájékozódhatott, így mindenki könnyedén felfedezhette a pincéket.Lehetőség volt még külön csak a kóstolópohár megvásárlására is.
Forrás: Szabó Petra / KALOhírek
Emellett még volt egy „Tavaszi madárzsongás” című esemény is, amely keretein belül könnyű természeti sétán, kemencés ételek kóstolásán és madárgyűrűzés bemutatón vehettek részt az érdeklődők.
Forrás: Szabó Petra / KALOhírek
Aki a hang után indult, hamar élő harmonikaszót hallhatott, az egyik pincénél táncra perdülő vendégeket talált, míg máshol a borozgatók énekszóval mulatták az időt.
Forrás: Szabó Petra / KALOhírek
A Huber pince ezúttal is különleges hangulatot teremtett, az élő zene kisebb tömeget vonzott, a hosszú padok és asztalok szinte megteltek, de voltak, akik pokrócon ülve élvezték az előadást, miközben poharukban a hajósi bor csillogott.
Forrás: Szabó Petra / KALOhírek
A pincesor kézműves portékák és ínyencségek gazdag választékával várta a látogatókat, volt itt borospohár nyakba akasztó, kürtőskalács, édességek, és még sok más különlegesség.
Forrás: Szabó Petra / KALOhírek
A Tavaszi Pincenyitogató nemcsak a helyieknek, hanem az ide látogatóknak is örök élmény marad, hiszen kevés helyen találkozni ilyen pezsgő közösségi hangulattal.
Forrás: Szabó Petra / KALOhírek
A szervezők már készülnek a következő eseményre – a Nyári Pincenyitogatóra, amit június 28-án rendeznek meg.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.