Itt találod az összes cikket a „Sport” témában!
Kiváló eredményt ért el a kalocsai színekben versenyző Vancsura Korinna a május 23-án megrendezett Sárköz Vágtán. A fiatal lovas Herceg nevű lovával megnyerte a Kishuszár Vágtát, ezzel pedig indulási jogot szerzett a Nemzeti Vágta szilvásváradi döntőjére.
A sakkot kedvelő fiatalok jelentkezését várják!
Farkas Zalán 5. helyen a góllövőlistán!
Május 24-25-én, Pünkösd Kupa néven férfi egyéni és páros versenyt rendeztek a hangulatos Kalocsai Tenisz Egyesület három pályáján, ahol az első versenynapon, szombaton reggeltől férfi egyéni versenyt tartottak, majd másnap a férfi párosok viadalára került sor. Az egyéni versenyen 12 fő indult, akiket a rendezők két csoportba soroltak. A felek 5–5-ig jutottak a hat gémig tartó küzdelemben, így a győzelmet a rövidített játék döntötte el.
Szombaton Adriánért, a súlyos balesetet szenvedett motorostársukért ültek motorra a foktői crosspályán, hogy a nyílt napon befolyt összeggel támogassák rehabilitációját.
Május 22-én, szombaton találkozott egymással a bajnoki bronzra még esélyes SC Hírös-Ép. megyeszékhelyi gárdája az Anda Kalocsa FC csapatával. Az egyre jobb formát mutató vendégek az előző szezonban a “futottak még” mezőnyében szerepeltek a bajnokságban, ám ebben az évben ott vannak a tabella élmezőnyében. Így, a vendégek győzelme esetén még a bajnoki bronzra is esélye volt Kalocsán, míg a mieink bebetonozták magukat a táblázat 10. helyén. Csapatunk csak az utolsó negyedórában kerekedett ellenfele fölé, amikor már az ellenfele nem vállalt kockázatot a mérkőzés ezen periódusában.
Mozgalmas hétvégén vannak túl az Asztalitenisz Sport Club Kalocsa (ASCK) fiatal versenyzői: május 23-án Kiskunfélegyházán, egy nappal később pedig Mohácson álltak asztalhoz a klub játékosai, akik több szép eredménnyel és értékes tapasztalattal térhettek haza.
Május 30-án különleges közösségi eseménynek ad otthont a Foktői Motocross pálya: jótékonysági motocross napra és gyereknapra várják a családokat, motorosokat és minden segítő szándékú érdeklődőt.
Kiváló eredményekkel tértek haza a magyar versenyzők a szarajevói Judo Kata Európa-bajnokságról, ahol 27 ország 416 indulója mérte össze tudását 2026. május 16–17. között. A magyar párosok több kategóriában is a kontinens elitjével versenyeztek, és bár ezúttal érem nem született, több helyezés is felért egy dobogós eredménnyel.
Érdemes figyelni a dobok hangját és követni az illatokat: szikrázó napsütés és családias hangulat várja a versenyzőket és a szurkolókat a Kubikus parkban, ahol egészen estig zajlanak majd a mérkőzések.
Vajda Attila olimpiai bajnok magyar kenus is ellátogatott a kupára, aki ráadásul egy futam erejéig kormányosnak is állt, ezzel is motiválva a diákokat.
Május 15-én, pénteken délután a Városi Sportcsarnok épületében találkozott egymással a Gézengúz UKC U20-as gárdája és a Bácska SZSE Hercegszántó gárdája, hogy megmérkőzzön egymással az U20-as fiúk III. osztályú mezőnyében. Gézengúzainknak a bajnoki cím, míg a Bácska SZSE-nek az U20-as bajnokság 11 csapatos mezőnyének a hetedik helyezése volt a cél, a bajnokság “F”-csoportjában. A találkozót mintegy 120 néző látta, kiváló bíráskodás mellett.
A legjobb góllövők dobogóján nem lesznek ott lányaink.
Vajda Attilával is találkozhatnak a látogatók a hétvégi rendezvényen.
Hatalmas lelkesedéssel fogadták az olimpiai ezüstérmes és háromszoros Európa-bajnok cselgáncsozót Kalocsán, aki a „Küzdj meg a Bajnokkal!” program keretében tartott rendhagyó testnevelés órát.
Már számtalanszor leírtuk, hogy lehet eső, lehet sár, egy Harta – Kalocsa mérkőzés az aktuális helyezésektől függetlenül mindig rangadónak számít. Így volt ez május 16-án, szombaton délután a szemerkélő eső ellenére is a hangulatos hartai játéktéren, amikor az ötödik helyen álló Harta SE gárdája tíz bajnoki ponttal megelőzve az Anda Kalocsa FC csapatát látta vendégül. A Kalocsa együttese ráadásul kétségbeejtően szerepel mostanában a bajnokságban. A szurkolók szerint egyértelmű hartai siker volt prognosztizálható, sokak szerint csak a győzelmük különbsége lehetett kérdéses.
Nyolc pont előnnyel nyerték a bajnokságot.
Megerősítették bronzérmes helyüket a tabellán
Két pontra jöttünk fel a listavezetőre, csapatunk tizedik győzelme volt.
A Bácsalmás, a Lajosmizse és a KLC csapatai voltak a szenvedő felek
A nemzetközi kerékpáros verseny második napi futama Szarvasról indult és Paks volt a cél. Ebben az etapban három részhajrá szakasz volt kijelölve, az egyik Kalocsán, korábban Kiskőrösön is sprintelt a mezőny.
Május 14-én, csütörtökön különleges sporteseménynek ad rövid időre otthont Kalocsa: a 47. alkalommal megrendezett Tour de Hongrie mezőnye délután 16 és 17 óra között halad át a városon. Magyarország legrangosabb országúti kerékpáros körversenyén idén 114 profi sportoló áll rajthoz.
A Méhecskék-KFC U19-es utánpótlás gárdája a Bács-Kiskun vármegyei bajnokság Közép csoportjában fogadta április 25-én, szombat délelőtt az Izsáki Építő SE hasonló korosztályú gárdáját, ahol a hazai csapat a 2. helyen állt, míg a vendégek győzelem nélkül szerénykedtek a bajnoki mezőny kilencedik helyén. A vendégek 15 mérkőzésükből, eddig 15 vereséget gyűjtöttek, ezzel szemben a Méhecskék SE-KFC gárdája 34 bajnoki pontjával a tabella 2. helyén állt.
A végére elfáradt csapatunk.
A hazaiak már az első félidőben döntöttek a pontok alakulásáról
A végjátékban az ellenfél jobban bírta.
Zsinórban elért öt győzelmének a Bátyai SE felnőtt gárdája feljött a III. osztályú mezőny Nyugat csoportjának harmadik helyére, amely 41 bajnoki pontot jelentett számára. Április 19-én, vasárnap délután a szomszédvár Főnix SE Foktő otthonába látogatott a Gubányi Ferenc edzette bátyai együttes, hogy pontszerzésével megerősítse dobogós helyezését a tavaszi szezon XX. fordulójában. A bátyai csapat az előző héten a Dunavecse elleni nagy arányú győzelme után (8-4), feljött a bajnoki tabella III. helyére, amely az utóbbi hetek legjobb helyezése volt csapatuk számára.
Öt góllal kaptunk ki a fővárosban
Csapatunk 10. veresége volt
Április 12-én, vasárnap délután a vizek városába, a Bajai LC otthonába látogatott az Anda Kalocsa FC gárdája a bajnokság 23. fordulójában. Ezzel az újabb “szűk zakóval” már kilencedik vereségét gyűjtötte be a kalocsai együttes, amely azt is jelenti, hogy a közvetlenül előttünk álló Lajosmizsei VLC csapatától öt bajnoki ponttal vagyunk lemaradva. Pedig még az idei tavaszon ellenük is győztünk, ráadásul semleges pályán, Kecskeméten.
Április 11-én, szombaton 14 órától a bajnoki rájátszás második találkozóján is nyerni tudott a Kalocsai Kézilabda Club gárdája, amely sorrendben már a klub 16. győzelme volt. A bajnoki alapszakaszt és a rájátszás két találkozóját is sikeresen teljesítette a KKC és ezzel a teljesítménnyel holtversenyben az élen áll csapatunk a bajnoki rájátszás felsőházának összevont E-és F csoportjában a Rákosmenti együttesével.
Fejes Ricsi a góllövőlista 3. helyén
Kiemelkedő eredményeket értek el a KDJSE versenyzői a Judo Kata Magyar Bajnokságon és az Open Nemzetközi Bajnokságon. A ceglédi Ungvári Miklós Judo Csarnokban rendezett versenyen több magyar bajnoki címet és dobogós helyezést is szereztek a sportolók.
A helyi sakkélet jeles képviselői még nem ismerhették meg a siker semmihez nem fogható varázsát csapatbajnoki mérkőzéseik során. Az eddig lejátszott nyolc fordulójuk során még győzelem nélkül szerénykednek az NB II-es csapatbajnokság Asztalos csoportjának kilenc csapatos mezőnyében. Korábban, a Kalocsai SE színeiben versenyeztek, de már régóta nem ültek asztalhoz versenyszerűen.
Csapatunk már 12. győzelemnél tart
A magas színvonalú találkozón igazságos eredmény született.
A siker, csupán “ujjgyakorlat” volt számunkra
Megkezdődött a bajnoki rájátszás
Különleges szezonnyitó eseménnyel várják a motorosokat és a családokat Foktőn húsvét szombatján. Április 4-én egész napos nyílt edzésnapot rendeznek a foktői motocross pályán, ahol a motorsport szerelmesei és az érdeklődők egyaránt betekinthetnek a motocross világába.
A fürdőváros egy apró góllal győzött le bennünket.
Csapatunk ezúttal is tűzbe hozta a lelátó hangulatát
Kiváló eredményekkel zárták a hétvégét az Asztalitenisz Sport Club Kalocsa fiatal versenyzői. A szegedi és ceglédi versenyeken több dobogós helyezést is szereztek a kalocsai játékosok, köztük egy aranyérmet is az U17-es korosztályban.
A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság második helyén álló Kecskeméti TE együttese az előző hétvégén látogatott az Anda Kalocsa FC otthonába, ahol jelenlegi helyzetünkben a tizenkét győzelemmel álló vendégek voltak a találkozó esélyesei. Állíthatjuk mindezt annak ellenére is, hogy az őszi megyeszékhelyi találkozásunk alkalmával 0-0-s döntetlen eredmény született Kecskeméten a Széktói Stadion poklában. A KTE II. három tavaszi döntetlenje után legutóbb a Kecel együttesét verte 6-0 arányban, így Kalocsán is önbizalommal felvértezve léphetett pályára.
Kiemelkedő magyar eredmények születtek a lengyelországi Radom városában megrendezett EJU Kata Tournament Európa-kupa állomáson. A magyar versenyzők több dobogós helyezést is szereztek, és a versenyen a Magyar Himnusz is felcsendült.
Svecz Olga egyéniben és párosban is bronzérmet szerzett, míg az U13-as játékosok számára értékes versenyrutint hozott a megméretés.
Újra dobpergéstől és szurkolástól lesz hangos a Vajas-part: 2026 májusában immár tizenötödik alkalommal rendezik meg a Kalocsai Sárkányhajó Kupát a Kubikus Parknál. A kétnapos eseményen iskolai és felnőtt csapatok mérhetik össze erejüket a vízen.
Vidám versenyekkel és lelkes gyerekzsivajjal telt meg a Belvárosi Iskola tornaterme. Több mint 30 éves hagyomány elevenedett meg az Ovi Olimpián. Az eseményen a környék óvodásai mérhették össze ügyességüket.
Csak a gólkülönbség volt kérdéses.
Háromszor is vezetett a Bátya a találkozó során.
Edzőváltáson esett át csapatunk.
A kalocsai futball legendás támogatója volt
Március 15-én Szombathelyen, új környezetben és új kihívások között állt asztalhoz az ASC Kalocsa fiatal tehetsége, Svecz Olga, aki ismét dobogós helyezéssel öregbítette a klub hírnevét.
Félidőre már eldőlt a mérkőzés
A félidőben már 2-0-ra vezetett az Anda Kalocsa FC.
Minden jó, ha jó a vége!
Március 6–8. között Kiskunfélegyházán rendezték meg az Asztalitenisz Diákolimpia Országos Döntőjét, ahol három napon át kalocsai fiataloknak is szurkolhattunk.
Szép eredményekkel tértek haza a kalocsai Kis-Dunamenti Judo SE versenyzői a Nemzetközi Judo Szövetség rangos nemzetközi versenyéről.
Hibátlan maradt a Méhecskék SE hölgykoszorúja
Kell ennél több? 13 meccs – 13 siker!
A találkozó egyenlő ellenfelek küzdelmét hozta.
Az égiek közbeszóltak.
Elemében volt a Dávidházi-rohamosztag
Bár a hangsúly elsősorban magán a játékon és nem az eredményen volt, dobogón zárták a kis focisták a paksi tornán.
Megérdemelten nyert a Dávidházi Sándor edzette csapat.
A KKC eddig hibátlan teljesítménnyel vezeti csoportját.
Kétfős csapatok számára írták ki a rangos megmérettetést, ahol az ASC Kalocsa versenyzője, Svecz Olga Jakus Enikővel (Mohácsi TE) alkotott egy párost
A végjátékban nyertük meg a solti összecsapást
Rijekában rendezték meg a Horvát Nyílt Nemzeti Judo Bajnokságot, amelyen hat ország versenyzői mérték össze tudásukat. A rangos nemzetközi tornán összesen 74 páros lépett tatamira.
Még nem botlott a Szvétek bandérium.
Éremeső hullott a kalocsai karatékákra szombaton a bonyhádi II. Völgység Kupa karateversenyén.
A tavalyi évben versenyzőink 97 dobogós helyezést értek el – ebből 30 arany-, 40 ezüst-, 27 bronzérem volt –, emellett különdíjakat is szereztek, így elégedetten értékelhette az egyesület éves teljesítményét Szűcs Zsolt, a Smart KSE elnöke.
Ismét Kalocsára került egy rangos asztalitenisz-trófea: az ATSK–NEA Kupán aranyérmet nyert a város fiatal sportolója.
A versenyszellemnél csak az összefogás és a közösség ereje volt nagyobb a múlt szombaton rendezett Midea Jótékonysági Kupán: ötmillió forint gyűlt össze a nyolc rászoruló család számára.
Kézilabdás játékok, felszabadult nevetés és hatalmas közös élmény töltötte meg a Fényi tornacsarnokát. Több mint 260 alsós diák vett részt a II. Sulikézi Sportfesztiválon Kalocsán.
A vármegyei férfi felnőtt bajnokságban történt.
Futball-legendák, kiváló hangulat és egy nemes cél – január 17-én nemcsak a labdarúgás szerelmeseinek lesz érdemes ellátogatni a Városi Sportcsarnokba!
A csapatunkból került ki a torna szellőléptű támadója, Markó Renátó is.
Egy város szurkol, egy csapat útnak indul: Kalocsa közössége ünnepélyes keretek között búcsúztatja a Budapest–Bamako kihívásra készülő Kalo-Csapatot.
A Gubányi Ferenc edzette Méhecskék SE vezeti bajnoki csoportját az őszi záráskor, ráadásul egyszer botlottak csupán a bajnokság első felében a LUA Baja otthonában (3-1). Gólkülönbségük is parádés (114-6), amely 24 megszerzett bajnoki ponttal párosult.
Ezüstérmes helyről várják a folytatást a lányaink.
Csak 4 ponttal maradtak le a dobogó ezüstös 2. helyéről
Fiaink ott találhatók a csoport legjobb góllövői között.
Faragó Bence (Ladánybene FC) 30 góljával az abszolút listavezető.
az ASC Kalocsa U16-os asztaliteniszezője Kecskeméten zárta az évet.
Farkas Zalán a II. helyen végzett a legjobb góllövők vármegyei listáján.
Romsics Péter 13 találatával “csak” hatodik a góllövő listán.
December 7-én, vasárnap a Kalocsai Sakk Klub NBII-es együttese “Somogyország” egyik karizmatikus gárdáját, a Marcali VSZSE csapatát fogadta az Asztalos csoport ötödik fordulójában, ahol a mieink szoros párharcokban, de 5,5 - 6,5 arányban elveszítették csapatbajnoki találkozójukat a Somogy vármegyei ellenfelükkel szemben. A dr. Czibulka Zoltán vezette sakkozóink így még nem érezhették a győzelem semmihez sem fogható varázsát a 2025/2026-os bajnoki évben, öt csapatbajnoki fordulójuk után.
A tavalyi bajnok ATE Kalocsa csupán két ponttal van lemaradva
A majsai csapat az élre állt győzelmével.
Ősszel veretlen maradt női kézilabda csapatunk.
A KKC női csapata gyakorolta figurális játékát.
A Nagykanizsát is otthonában vertük - ráadásul 20 góllal.
Svecz Olga minden szettet megnyerve menetelt a döntőig Nagykanizsán.
Bács-Kiskun csapata győzelem nélkül maradt.
December 6-án délelőtt a sétálóutcából, az adventi koszorú mellől egy közös bemelegítés után indultak a rövid távú örömfutásra az idei Mikulásfutás résztvevői.
A forduló legnagyobb meglepetése volt.
A végére tizenkettő lett közte az állás.
Az ASC Kalocsa öt fiatal játékosa is asztalhoz állt november utolsó napján Kiskunmajsán, ahol értékes helyezésekkel zárták a rangos „MAJSA TOP” versenyt.
Legutóbb a NEKA U21-es gárdáját vertük 33-23 arányban.
A hetedik helyen zárta az őszt az Anda Kalocsa FC gárdája.
Férfi kézilabdázóink eddigi mérlege: hét meccsből - hét győzelem!
Mikulássapkás közös futásra és sétára várják a családokat december 6-án Kalocsán, ahol az ünnepi hangulat és a jókedv garantált.
Ismét kikaptak NBII-es sakkozóink.
Farkas Zalán góljára már nem maradt idő viszontválaszra
A találkozó nem érte el a szomszédvári rangadók színvonalát és hangulatát.
A második játékrészben gólhelyzetig sem jutottunk, pedig emberelőnyben voltunk.
Négy sportegyesület életébe nyerhettek betekintést a diákok november 14-én.
A 0-10-es végeredmény is a papírformát tükrözte.
31-30-nél Csajkó büntetőt hibázott.
Hat meccsből már hatot nyertek a KKC kézilabdázói.
November 14-én pénteken a Kalocsai Eperföldi Sportiskolai Általános Iskola ad otthont a Sportágválasztónak, ahol a helyi sportegyesületek mutatkoznak be a város diákjainak. Az esemény a TOP Program keretében valósul meg.
Sima 3-0-val intézett el bennünket a KLC csapata.
Három páros képviselte Magyarországot a Kis-Dunamenti Judo SE-ből.
A “megyehárom” Kalocsa környéki csoportjában (Nyugat) a csapatok már a kilencedik fordulót teljesítették. A csoportot meglepetésre a korábbi években kilenc játéknap után, ám a Szakmári KSE, a Dunapataj KSE és az Uszód KSE ott vannak még ugrásra készen a csoport élmezőnyében.
Negyedik helyen a kalocsai együttes.
Igazi őszi varázslat lengte be Kalocsát október 31-én délután: közel százan vettek részt a Halloweeni Futás és Cukorkagyűjtő sétán, amely a város egyik legvidámabb közösségi eseményévé vált.
A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság őszi, 11. játéknapján a mindenkire veszélyes borvárosi armada otthonába látogattunk, ahol nagy küzdelemben 1-0-s vereséget szenvedtünk. A Soltvadkerti TE Soltút otthonában az 1-0-s vereség még elviselhető, pláne úgy, hogy három alapemberünk – Tóth Levente, Polyák Kristóf és Répási Péter is hiányzott a Vadkert elleni “nyitótáncból”.
Még százszázalékos a KKC hölgykoszorúja.
Az utóbbi évek legjobb pozíciójában az Anda Kalocsa FC.
Ötből már az ötödik meccsüket nyerték.
A Méhecskék SE gárdája a lefújás percében büntetőt hibázott.
Október 19-e cizellált betűkkel lesz beírva a kalocsai labdarúgás történetében a csapat oldalain, hiszen történelmi győzelmet arattunk Kiskunfélegyházán, ahol soha nem nyertünk még ilyen arányban. A mieinknél kiszakadt az a bizonyos gólzsák, egyszerűen nem tudtak a szemüknek hinni a klubot idegenbe is elkísérő szurkolói. Már a félóra végére 4-0 volt az állás a javunkra, amely magyarázza is a kiütéses győzelmünket.
A Kis-Dunamenti Judo SE versenyzői 2025. október 18-án az ausztriai Kottingbrunnban megrendezett Judo Kata Open tornán léptek tatamira, és kiváló eredményeket értek el a nemzetközi mezőnyben.
Malomsoki Gábor mesterhármast ért el.
A Solt, a Kiskőrös és a Kiskunhalas skalpjai után a Kiskunmajsát is legyőzték a Dávidházi-tanítványok.
Farkas Zalán duplájával döntetlen a Baja ellen.
A szünetre a vendég fajsziak is vezethettek volna.
Vancsics János tíz gólig jutott.
Ellenfelünk megérdemelten nyerte a találkozót.
A Logikusakk Egyesület első alkalommal rendezte meg Kalocsán, a Közösségi Házban a Paprika Kupa Rapid 2025 sakkversenyt, több korcsoportban.
A fiatal Polyák Kristóf súlyos bokasérülést szenvedett a Kunbaja pályáján.
Az előző bajnok “Méheink” ezúttal nem nyertek.
A hétvégén megrendezett II. osztályú Felnőtt Judo Magyar Bajnokságon ismét remekül szerepeltek a Kis-Dunamenti Judo SE versenyzői, újabb sikerekkel öregbítve Kalocsa sporthírnevét.
Egy órán át ellenállt a vendég.
Kettőből kettőt nyertek idegenben kézilabdás lányaink.
Csapatunk egyedüli veretlen a vármegyei első osztályú mezőnyben.
Szeptember 21-én, vasárnap reggeltől már benépesült a Kalocsa-Foktő repülőtér motocross pályája, ahol a Magyarország Nyílt Nemzeti Motocross Bajnokságát rendezték. A nagyszabású viadalon közel másfél száz versenyző viaskodott egymással a honi szakosztályok közül, de érkeztek versenyzők Romániából, Szlovákiából, Horvátországból, Ausztriából, sőt, még Izraelből is. Természetesen számos hazai szakosztályból is érkeztek indulók az országos viadalra, az érdeklődő nézők is voltak úgy kétezren.
A viadalon hét fő indult.
A találkozó első félidejének végén a hazaiak támadója, Kákonyi Róbert súlyos sérülést szenvedett.
Szeptember 17-én, szerdán a VS Dunakeszi gárdáját fogadta a Buzogány Szabolcs edzette Gézengúz UKC csapata, a másodosztályú kézilabda-bajnokság U18-as csoportjában, akiket több mint harminc góllal győzött le a Kelet régió 12 csapatos mezőnyében. A bajnoki rajt óra már a harmadik sikerüket érik el Buzogány edző fiatal tehetségei, az Orosháza, a Hajdúnánás és most a Dunakeszi ellen, így vezetik csoportjukat a kalocsai klub ifjú kézilabdázói.
Két fordulót is mentünk a Magyar Kupában
Két forduló után a tabella élén áll csapatunk a 8 csapatos mezőnyben.
Szeptember 21-én Szegeden rendezték az ATSK-VCA Kupa asztalitenisz versenyt, ahol kiválóan szerepelt az ASC Kalocsa U16-os játékosa, Svecz Olga.
Ragyogó eredményekkel tértek haza a magyar judósok a Sziléziában és Csehországban rendezett nemzetközi Judo Kata Bajnokságokról.
A KFC továbbra is veretlenül áll a bajnokságban.
A 2025/2026-os utánpótlás bajnokság U19-es Közép csoportjában az ősz második játéknapján hat gólt számolt be soltvadkerti ellenfelének a Méhecskék SE U19-es együttese. A félidő végére már 3-0 volt az állás, majd a második játékrészben még hármat tettek hozzá a kalocsai fiatalok.
Sárközi és Markó 4-4 gólt is vállalt a hajósi 14-ből
Nem érződött a csapatok közti edzésarány.
A “Jankovác” skalpját is az övükre tűzhették.
Még veretlen csapatunk a III. játéknap után.
Tizennégy góllal vert bennünket a bajnok, hazai pályán.
Az egyik leggyengébb láncszem a játékvezető volt
2025. szeptember 13. Kiskunmajsán szerepeltek az ASC Kalocsa utánpótlás versenyzői.
A nyári felkészülési időszak végéhez közeledve több rangos versenyen is asztalhoz állt az Asztalitenisz Sport Club Kalocsa fiatal tehetsége, Svecz Olga. Az U16-os játékos mind párosban, mind egyéniben szép eredményeket ért el, tapasztalatokkal gazdagodva zárta a nyarat.
NBI/B-s ellenfelet sikerült legyőznünk!
Kilenc új játékos érkezett hozzánk.
Két forduló után élen áll az Anda Kalocsa csoportjában.
Visszakerültünk a régi játszótársak közé, az NB II-es felnőtt férfi kézilabda csapatunk régi játszótársai közé – Nagykanizsa, Hőgyész, Mecseknádasd, Nagyatád – és ezzel nehezedtek a bent maradási esélyeink is. A nyolc csapatos csoport felsőházi rájátszásába kerülni, így jóval nehezebb lesz, mint előző évben, amikor a Kalocsai KC gárdája bejutott csoportja elitjébe.
Több száz egyesület közül lett a Gézengúz Utánpótlás Kézilabda Club a három új alközpont egyike – jelentette be sajtótájékoztatón Szabó Balázs elnök, aki bemutatta a klub új edzőjét, Lendvay Péter olimpikont.
Valóban osztálykülönbség volt a két csapat teljesítménye között.
Négy gólt lőttünk, csupán egyet kaptunk – kell ennél több?
Gólgazdag fordulót tartottak a csapatok
Közel száz fiatal kézilabdázott egy turnusban.
A Kecel és a Kiskőrös skalpját is begyűjtötte a KFC
35 fiatal táborozó ismerkedhetett meg ezen a héten a kajakozással, kenuzással, vízibiciklizéssel, sárkányhajózással, katamaránozással, és persze a SUP-ozással is.
A XIII. Nyári Asztalitenisz Kupán bizonyítottak a kalocsai sportolók.
Halász Attila parádés játékkal nyerte csapatunk háziversenyét.
Romsics Péter egyedül öt gólt vállalt a tízből!
A 4–1-es végeredmény nem is fejezte ki hűen, a két csapat közti különbséget.
A kalocsai evezősök nyerték a VII. Duna Kupa pontversenyét.
Huszonheten ültek asztalhoz az I. Szittyótéri Sakk Kupán, ahol már a hagyományteremtő szándékkal megtartott nyitó alkalmon is nemzetközi mezőnyben mérhették össze tudásukat a játékosok.
A magasabb osztályban játszó vendégek előtt fejet hajtottak a patajiak.
Az őszi program szerint 15 találkozó vár az Anda Kalocsa FC megyei I. osztályban szereplő csapatára az őszi szezon során.
A héten két edzőmeccset is játszott az Anda Kalocsa.
Idén is több száz próbázó kerülte meg a „kígyó farkát” Szeliden.
Augusztus 8-án újra evezősöktől lesz hangos a Meszesi Duna part: közel 300 versenyző méri össze tudását a 7. Kalocsai Duna Kupán.
Elekes Enikő arany-, Dollák Tamara ezüst-, Bognár Erika bronzérmet szerzett Varsóban.
A Szőlők közi sportcentrum pályáján mintegy 80 sportoló edzett közösen péntek délután.
Tizenhat csapat alkotja az I. osztályú mezőnyt.
Ellenfelünk ezúttal a “megyekettes” Himesháza volt.
“Méheink” a Közép csoport 9 csapatos mezőnyében 131 gólt lőttek.
Itt a 2025/2026-os III. osztályú bajnokság Nyugat csoportjának beosztása
A csoporton belül 125 gólt lőttek.
A végére kidomborodott az osztálykülönbség.
Lányainknak idén “csak” a bronz jutott.
Július 19-én Baján rendezték meg a 2025. évi Sugovica Kupa asztalitenisz versenyt, ahol az Asztalitenisz Sport Club Kalocsa versenyzői több éremmel és értékes tapasztalatokkal gazdagodtak.
Kezdő és haladó játékosok együtt fedezhetik fel, illetve merülhetnek el a sportág rejtelmeiben, pénteken pedig egy paksi kirándulás és közös főzés is várja őket.
Szerkesztőségünk nevében gratulálunk Elekes Enikőnek, városunk díszpolgárának!
Eltigani Omár egyéniben arany, a Kalocsai Sakk Klub csapata pedig ezüstérmet szerzett 22 csapat nemzetközi versenyén.
Bejutottunk a felsőházi rájátszásba!
Nyolcvanegy focistapalánta kergette átszellemülten a labdát
Személyes hangvételű bejegyzésben búcsúzott a szurkolóktól a vezető, aki a pénteki tisztújító közgyűlésen nem jelöltette magát az elnöki pozícióért. Szerkesztőségünk nevében is köszönjük városunk sportéletéért végzett áldozatos, eredményes munkáját!
Gubányi edző tanítványai dobogóra léphettek.
Jelencsity Zalán 154 gólt termelt a bajnokság során.
98 rúgott gól is kevés volt a bronzéremhez.
Farkas Zalán a Kalocsa legjobb gólszerzője.
Öt napos palicsi edzőtáborban vett részt a kalocsai evezős csapat a HUSRB pályázat keretében.
169 gólt termelt az U16-os gárda.
Élcsapatból sereghajtó lett a Főnix SE Foktő.
Az egyesület vezetése ezúttal is hagyományőrző juniálison köszönte meg a gyerekeknek és szüleiknek az egész éves odaadó támogatást.
Kalocsai sikerrel zárult a június végén Szolnokon megrendezett Nyílt Kyokushin Világbajnokság.
Borsos és Medovy több mint félszáz gólig jutott a 22 mérkőzése során.
Hat korcsoport, tizenöt csapatának több mint kettőszáz játékosa tisztelgett Lakatos Pista bácsi emléke előtt.
Az ASC Kalocsa versenyzői több dobogós helyezést is elértek a június 21–22-én Kiskunmajsán megrendezett 2025. évi Bács-Kiskun Vármegyei Asztalitenisz Bajnokságon. A kétnapos tornán öt korcsoport játékosai mérték össze tudásukat.
Az NBI-ben bronzérmes Paksi FC látogatott hozzánk.
Befejeződött a bajnokság a vármegyei III. o. Nyugati csoportjában a 2024/2025-ös bajnoki évadban. A Dunapataji KSE ebben a bajnoki évben ezüstérmes helyen zárt a csoportban, mindössze egy aprócska ponttal lemaradva a bajnok Szentmárton SE gárdájától. Igaz, két éve még bajnokok, tavaly pedig bronzérmesek voltak Bálint Milán tanítványai, így már évek óta a csoport elitjében végeznek.
Középcsapattá szürkültünk ebben a nem túl acélos mezőnyben.
Huszonhárom csapat versenyében lett 5. a Kalocsa
Polyák Kristóf négy gólja is kevés volt az éremszerzéshez.
Igazi sportünnep várja a kalocsaiakat 2025. június 21-én, szombaton, amikor hivatalosan is átadják a teljesen megújult kalocsai labdarúgópályát.
Remek évet zárt a Gézengúz UKC 2024-ben.
A kalocsai gyermekfoci legendás alapítójára, “Szusza” Pista bácsira emlékeztek.
A Gézengúz UKC minden korcsoportban indított csapatot.
Az ország számos körzetéből érkeztek csapatok a tornára.
Kiskunmajsa adott otthont a 2025-ös Pünkösdi Kupa asztalitenisz-versenynek, ahol az ASC Kalocsa két meghatározó játékosa, Svecz Olga és Vida Zolta remekül szerepelt.
Kilenc csapat versengésében szerezték meg az első helyet.
A Magyar Kupa győztese érkezik hozzánk.
A KKC idén a felsőházi rájátszásba került.
Újabb világversenyen szerepeltek kiválóan a Kis-Dunamenti Judo SE sportolói – Rigából ezüsttel és értékes helyezésekkel tértek haza.
Hetedik éve működik a városban a Magyar Testnevelés Egyetem Sportegyesületének utánpótlás bázisa, viszont ebben a szezonban megalakult Kotsis Gabriella Alapítvány Gabiko Kalocsai Röplabda Műhely is, mely szintén röplabdával foglalkozik, ugyanazzal az edzői gárdával. Mindkét egyesület kalocsai székhelye a Nagyasszonyunk Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumban található.
Győzelemmel búcsúzott a KFC a hazai publikumtól
Mindössze egyszer maradtak alul a bajnoki évad során
Rideg és Markó két góljával nyertünk.
Svecz Olga Soltvadkerten, az év legrangosabb utánpótlás versenyén küzdött, az U11-es, 13-as és 15 versenyzőink Dunaszekcsőn álltak helyt derekasan.
Aki kilátogatott az uszódi pályára, az színvonalas összecsapást láthatott.
Csapatunk már kilenc bajnoki pontnál jár az összevont Dél-Nyugat csoport felsőházi rájátszásában.
Sakkcsapatunk vereséget szenvedett a csapatbajnokság körében is.
Hét győzelemmel zártak zsinórban fiaink.
A Gyáli BKSE legyőzésével élre álltak a mieink.
Az ASC Kalocsa asztaliteniszezői ismét eredményesen szerepeltek az amatőr versenysorozatban: Svecz Olga és Józsa Bálint bronzérmeket hoztak el a szegedi ranglistaversenyről.
A Szőlők közi sportcentrumnál készülnek az előttük álló kihívásokra az egyesület sportolói, június végén ráadásul egy rendhagyó éjszakai szabadtéri versenyt is szeretnének megrendezni, „Bunyó a dzsungelben” címmel, Muhammad Ali 1974-es, történelmi mérkőzése előtt tisztelegve.
A KFC erejét megacélozta az őszi hartai vereség.
Az “igazlátók” főszerepet játszottak a lapok osztogatásában.
Ellenfelünknek már 15 veresége volt.
Formabontó versennyel indult az idei tenisz évad.
Nyolc ponttal vezetik fiaink a bajnokságot az utolsó forduló előtt.
Budapesttől a megyénken át városunkig csordogáltak a hírek.
A mérkőzés végjátékában sziporkázott a Kalocsa
A Baja elleni, már a kilencedik vereségünk volt.
Izgalmas mérkőzések és változatos versenyszámok várták a résztvevőket és a szurkolókat a szombaton megrendezett X. Wesselényi Kupán, Homokmégyen.
A Faragó-Gojtán edzőpáros tanítványai sikerükkel három helyet léptek előre a tabellán.
Fejes Ricsi a csoport gólkirály jelöltje
Szőgyi öngólja után már 3-1 lett az állás.
A kalocsai Szent István Gimnázium fennállásának 260. évfordulója alkalmából, egyben az épp tíz éve rendezett, hasonló találkozó emlékére megtartott meghívásos sakkversenyen két FIDE mester is asztalhoz ült.
Az akadémisták annyit edzenek hetente, mint mi havonta.
A versenypályákról jól ismert és sokak által szeretett Miki jelenleg egy másfajta küzdelmet vív – saját egészségéért. A Qualisport csapat közösségi üzenetben számolt be a pilóta állapotáról, aki több sikeres gerincműtéten van túl, és most minden a felépülésén múlik.
Az ATE Kalocsa csapata szállította a papírformát.
A bajnoki elődöntő első összecsapásán 32-27-re kaptak ki a kalocsai kézilabdás lányok Nemesnádudvaron.
A találkozó gyászszünettel kezdődött, ahol a Kecel és a Kalocsa korábbi legendás futballistájára, Bleszák Csabára emlékeztek.
Bajnokjelölt a Méhecskék SE U16-os csapata
A 10 csapatos Asztalos csoport 10. helyén áll a Kalocsai Sakk Klub gárdája az NB II. Asztalos csoportban.
Ezúttal Akasztónak lőttek nyolcat a Méhecskék SE fiataljai.
A 25. percben már közte tíz volt az állás!
Látványos játék jellemezte a megyei elődöntőt
Csapatunk a 7. döntetlenjét játszotta.
Az eddig győzelem nélkül szerénykedő Akasztó FC beleszaladt egy “hetesbe” Kalocsán.
Fejes Richárd toronymagasan vezeti az „E”-csoport góllövőlistáját.
A vendég Nagykanizsa 3 góllal nyerte az összecsapást.
Kolics János 70 éves lett!
Az ASC Kalocsa fiatal pingpongosai remek eredményekkel zárták a március 22-23-i hétvégét, Kiskunmajsán és Szegeden is dobogós helyezéseket szereztek. A tehetséges utánpótlás-játékosok ismét bizonyították felkészültségüket.
Faragó László és Gojtán István tanítványai gond nélkül nyertek.
Csajkó Eliza 15 gólt szerzett a találkozón.
Az NB II. „E”-csoportjának alapszakaszát nyerő pécsi egyetemisták megérdemelték a hétgólos sikert Kalocsán.
Az őszi szezon legnagyobb pofonjába Kalocsán szaladt bele a Kiskunfélegyháza csapata 4-1-es vereségével.
Ezzel csapatunk bajnoki címről dédelgetett álmai szertefoszlottak.
Ezúttal az ötödik Marcali VSZSE győzött le bennünket.
Akár az ősszel Lajosmizsén, ismét 0-0 lett a végeredmény.
A Kalocsai ATE továbbra is listavezető!
Szerkesztőségünk nevében is gratulálunk városunk díszpolgárának, Elekes Enikőnek! A sportolóval nemrégiben személyesen is találkozhattak itteni szurkolói a könyvtár Titánklub sorozatában.
Megosztozott a pontokon a Komló és a Kalocsa.
Egy góllal veszíteni több, mint bosszantó a kézilabdában.
Fejes Richárd 182 góljával vezeti a csoport legjobb góllövőinek rangsorát.
Csapatunk szállította a papírformát!
Csapatunk már a 10. mérkőzését játszotta.
Csapatunk még így is biztos bent maradó.
A fiatal Kovács Ákos tizenegy gólig jutott.
Az őszi ellenfél lenullázott bennünket.
Már négy pontunk van összesítésben.
A KKC csapata tagja a felsőházi rájátszásnak
Ruppáner János nyerte a villámsakk küzdelmeit.
A régi idők fociját idézte a Kalocsa felszabadult játéka.
Greksa Milán lett a torna harmadik legjobb gólvágója!
Ruppánernek a remi is elég lett volna az utolsó fordulóban az első helyhez.
Gratulálunk játékosnak, edzőnek és vezetőnek a sikeres őszi szereplésért!
A Méhecskék SE U17-es játékosai első helyet szereztek Jánoshalmán.
Tartalékos csapattal is nyertünk régi vetélytársunk otthonában.
Két azonos képességű csapat rangadózott egymással
Már csak két meccsünk van hátra az alapszakaszból.
A KKC női gárdája mindössze egy pontot vitt magával a rájátszásba.
Markó Renátó elővette régi góllövő cipőjét
A Méhecskék SE U15-ös fiai megszerezték az aranyérmet.
Pedig már hat góllal is vezettünk
A vendégek tudománya a kapunk előtt elfogyott.
Kétszer is vezetett a Dunaföldvár társulata a találkozó során, ám a „Méhek” igazolták, hogy legyőzhetetlenek.
Második a Kalocsa a népes mezőnyben
Ezzel a vereséggel a bajnoki címünk úszott el.
A tavaszi nyitányon a sereghajtó Balogh Tészta TVSE otthonába látogatott a felsőházi rájátszásba igyekező Gézengúz UKC zömében fiatalokból álló gárdája. Ellenfele ezúttal az a tiszakécskei együttes volt, amely a 2024/2025-ös bajnoki évben nem érezhette még a győzelem ízét, a siker semmihez sem fogható varázsát.
Még négy hétvége és kezdődik a tavaszi szezon!
A tolnai 9-1-es győzelmünk helyett ezúttal „csak” 5-3-ra nyertünk.
Már 61 rúgott gólt szorgoskodtak össze a kalocsai „Méhek”
Január 18-án, szombaton a Gézengúz UKC produkciójával indult az idei versenyévad a Városi Sportcsarnokban az idei évben, ráadásul a tétje sem volt kevés, hiszen hazai győzelem esetén akár felsőházi rájátszást is érhetett.
Január 15-én, szerdán kezdte meg az Anda KFC csapata a felkészülést.
Egy aprócska gólon múlt a kalocsai tornagyőzelem.
Négy forduló után tizedik a Kalocsa Sakk Klub együttese.
A Hyena egy dűnefalnak ütközött, akkor történt a sérülés, amelynek következtében Kovács Miklós pilóta 4. csigolyája összeroppant. A történtekről a csapat a közösségi médiában, videós bejegyzésben számolt be.
Pedig nem a legerősebb csapattal keltek útra a Méhek
A verseny megrendezésével kívántak emlékezni az 1999. december 20-án, tragikus körülmények között elhunyt fiatal sakkozóra, aki agyhártyagyulladásban szenvedett.
Már négy győzelemnél tartanak a fiúk az elit mezőnyben.
Csajkó Eliza 75, Torgyik Rita 44, Czuczu Adrienn 34, Doszpod Adrienn 31 találatával erősítette a csapatot.
Radványi edző kapustanítványa már Újpesten véd.
Dainese 74, Vancsics 60, Bock 47, Kovács 36 gólt vágott.
A szombati napi meccseket a Vizkó sztár játékosai miatt hatalmas érdeklődés övezte, minden jegy elkelt. A teljes bevételt (400 ezer forint) a Kék Madár Alapítványnak ajánlották a szervezők.
Pásti Mihály minden mérkőzését megnyerte.
Az egykori megyei II. osztályú éllovas gárda jelenleg kieső helyen áll.
Két nap, 21 mérkőzés a Városi Sportcsarnokban!
A tabella harmadik fokához kilenc győzelem kellett.
Igaz, a mezőny legjobbjaival játszottunk az elején
A végeredmény a papírforma szerint alakult a lefújásra.
A gólkirályi trón várományosa Polyák Kristóf
A csapat az őszi hadjárata során tíz győzelmet, egy döntetlent és mindössze egy vereséget mondhat magának, amely remek 66-21-es gólkülönbséggel is párosult.
Újabb több gólos siker, ezúttal a földvári amazonok ellen
A visszavágón ötgólos győzelmet aratott a Kalocsa.
Ezúttal 12 góllal kaptak ki a bajnokjelölt otthonában.
Az Anda KFC őszi mérlege: 5 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség.
A „Méhek” már ötből öt győzelemmel állnak.
Nem volt egy súlycsoportban a két együttes
A felnőttektől kölcsönkapott Kovács Ákos meg sem állt tizennyolc gólig.
Nem maradt idő az eredmény egalizálására.
Bajnokjelölthöz méltó a gólkülönbségük: 101-5
A felsőházi rájátszásban folytathatják NBII-es férfi kézilabdázóink.
Végre közönségszórakoztató, gólokban gazdag játékkal nyertek fiaink.
A paksi lánycsapat és a Méhecskék SE edzője Laci bácsi lett.
Az előző bajnokság első és második helyezettjével játszottunk.
Négy győzelem, öt döntetlen, négy vereség labdarúgó csapatunk eddigi mérlege.
A Főnix SE Foktő csatára már 32. góljánál jár és toronymagasan vezeti a legjobb gólvadászok mezőnyét.
A „Méhek” már dobogóra léptek győzelmükkel
Rapid- és villámversennyel emlékeztek sakkozóink hajdani szakosztályvezetőjükre.
Remek kezdés után, pazar gólokat szereztek lányaink
A „spori” meg nem adott gólja és a kettős kiállításunk után összeomlott az Anda Kalocsa.
A népes mezőny tagjai és kísérőik a kalocsai viadalra az Európai Unió ROWLE, „Evezés az egészségért és a határokon átnyúló együttműködés erősítéséért” elnevezésű programja résztvevőjeként érkeztek.
A Szakmári KSE „vette el az uszódiak szüzességét”
A tavalyi győztes decsiek átszaladtak a Kalocsa csapatán.
A foktőiek a szezon meglepetését szolgáltatták
Két fejesgólunkra nem volt megyeszékhelyi válasz
A hírt a team közösségi médiás oldalán jelentették be.
A második helyezett csepeliek otthonában szereztünk pontot a döntetlennel.
A még hibátlan kecskeméti főiskolások négyből már négyet nyertek.
Legközelebb a „Nádvár” hölgykoszorúja érkezik hozzánk
Baladin a vége előtt egalizálta a találkozó állását
Csapatunk a 4. helyről várja a folytatást.
Három játéknap után még harmadik helyen a Gézengúz UKC vegyescsapata.
Az utolsó negyedórában roppant össze az „Anda” csapata
A csapat 83-4-es gólkülönbsége is irigylésre méltó.
Csapatban a második helyen végeztünk a hagyományos dunántúli rapid viadalon.
Húsz adott találatig meg sem állt a Méhecskék SE U19-es csapata.
Már harmadik a KKC a tabellán.
Legutóbbi keceli fellépésünkön 3-1-re nyert az Anda Kalocsa csapata.
A klub U18-as gárdája még százszázalékos
Másfél óra éppen elég volt ahhoz, hogy a szeremlei könnyűlovasság darabokra szaggassa legszebb álmainkat.
Könnyedén nyert a szakmári tizenegy idegenben.
A mindössze két ponttal álló KFC három pontot szerzett, megszerezve ezzel első őszi győzelmét.
Az U 18-as bajnokság Kelet csoportjában szerepelnek fiaink.
Lányaink pontelőnnyel vezetik a csoport tabelláját.
Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, sétálva is nyertük a bajnoki pontokat.
Pedig 70 percen át mezőnyjátékos védte ellenfelünk kapuját.
Már az előző télen és az idei nyáron is tíznél több meghatározó játékosa fordított hátat a Főnix SE Foktő vármegyei másodosztályú csapatának és keresett új egyesületet magának.
A vendégek 3-2-nél tizenegyest hibáztak.
19 alkalommal küldtük őket középkezdéshez.
Ellenfelünk csak minket győzött le idegenben.
A Méhecskék csonka csapattal is legyőzték a déli csoport ezüstérmesét.
Hat meccset játszott minden induló a rekkenő hőségben.
Hét év után lemondott Kohány Balázs, a KFC vezetőedzője.
Az egykori magyar bajnok, volt kalocsai élversenyző, hírnevéhez méltóan hibátlan teljesítménnyel lett első a hajdani klubja által szervezett viadalon.
A hosszabbításban sikerült pontot menteni Soltvadkerten.
Kilenc csapat közül lettek másodikak a Kalocsai Sakk Club versenyzői
A foktőiek 0-2-ről fordították meg az eredményt és söpörték be a bajnoki pontokat.
Fordulatos, gólgazdag mérkőzésen felváltva vezettek az együttesek.
Tizenöt hétvégén át pörög majd a mókuskerék
Idén mintegy száz fiatal edzőtáborozott a Gézengúz UKC nyári táborában.
Továbbra is NBII-ben felnőtt férfi kéziseink.
A jelentkező fiatalok barátkoztak a kézilabda játék elemeivel és egymással.
Az újonc Solt csapatát fogadjuk augusztus 25-én
Formálódik a csapat, alakul a csapatszerkezet
Csak tudni kell megválasztani az ellenfelet!
A rendezvény fő támogatója az MVM Holding csoport volt.
Megfogyva bár, de törve nem…
Az újonc Solt csapatával kezdjük a „nyitótáncot”.
A gyors döntések stratégiáját élheted át!
Bemutatkoztak új szerzeményeink a Magyar Kupában
Szusza Pista bácsi egykori tanítványai közül páran NBI-ig jutottak.
A kajakozás, a kenuzás iránti vágy, az alapszintű tudás elsajátításának az igénye minden emberben, különösen kisgyermekkorában ott van.
Hobbifutók fiesztája a Szelidi beach partjai körül.
Párizst látni és meghalni…
Az őszi ezüstje után bronzérmes lett a Szakmár
Tartalmas programot kínált a röpisek tábora a fiataloknak.
Az NB III-as Paks II. előrébb tart a felkészülésben.
Még számos megmérettetés vár Magyarország színeinek képviseletében versenyzőinkre.
Éppen 60 éve történt, de a világ másik felében.
A sikercsapat kiesése három évtized után a minőségi kézilabdázásból, sajnos megtörtént.
A két bajnoki osztállyal lejjebb játszó Szakmár volt a mieink ellenfele.
Július második hetében immár a második turnusát tartotta a Méhecskék SE Kalocsa egyik legnépszerűbb nyári, nem bentlakásos focitáborának, amely ezúttal is telt házzal üzemelt mindkét turnusában.
A XIV. tókerülő terepfutáson idén is lesz „kis kör” (3 km), 11, 22 és 33 km-es versenytáv a hagyományok jegyében.
Nem volt kieső, sem feljutó, sőt 16 csapatosra hízott a mezőny a 2024/2025-ös bajnokságra.
A működési feltételek az „Andának” köszönhetően biztosítottak.
A szerbiai Újvidéken duplázott a magyar lány a kontinens-bajnokságon.
A csapategység nagy diadala volt a bajnoki dobogó második foka.
Az aranyért játszott meccsükön Kiskőrösön, mindössze egy góllal kaptak ki Béres Attila tanítványai (31-30).
Életének 77. évében elhunyt a Kalocsai SE hajdani elnöke, szakosztályvezetője, edzője és nagyszerű játékosa Farkas András, a „Bandika”. Mert mindenki csak így ismerte és nevezte nyugdíjasként is a sütőipari vállalat egykori gazdasági igazgatóját, aki ekkor már több száz embert irányított.
Már csak a látvány miatt is érdemes volt kilátogatni július 6-án, szombaton az Érsekkertbe, ahol szebbnél szebb motorok sorakoztak fel a IX. Motoros vezetéstechnikai és családi napon. A kétkerekűek szerelmesei nemcsak élményekkel, de hasznos tudnivalókkal és tanácsokkal is gazdagodtak.
A Gézengúz UKC várja a 2012-2018 között született fiúk és lányok jelentkezését nem bentlakásos edzőtáborába.
Kohány Gábor, a Kalocsai FC elnöke adott tájékoztatást a pálya megújulásáról.
Indul a felkészülés, kezdődnek az edzések
A legendás Kalocsai Kinizsi, több mint fél évszázada lett bajnok a megyében.
A fiatalok körében a focitábor a nyár egyik legnépszerűbb elfoglaltsága.
Fennállásának 25. évfordulóját ünnepelte a Méhecskék SE.
Három pályán is pattogott a röplabda a sportcsarnokban.
Nyolc vereséget is összeszedtek a Gyuricza tanítványok.
Veretlenül nyerte a döntőt Debrecenben a hartai Ráday Pál Általános Iskola III. korcsoportos lány csapata.
Több száz fiatal kézilabdás és szülei voltak jelen az idei szezonzárón.
Egy vereséget szedtek össze a patajiak a 24 találkozójuk során.
Tizenegy győzelem mellett sajnos tizenegy vereség is beszorult az eredménysorba.
A bajnokot győzte le a Főnix SE Foktő az utolsó fordulóban.
236 benevezett iskolából a legjobb nyolcban végeztek.
A 2023/2024-es bajnoki évad során 43 (!) gólt termelt a Főnix SE Foktő szellőléptű támadója
Farkas Zoltán fiatal tanítványai előtt le a kalappal a teljesítményükért.
Köszönet Bóta Zolinak, aki játékra alkalmassá tette a pályákat az előző napi trópusi felhőszakadás után.
A Gubányi Ferenc edzette gárda is aranyérmes lett.
Az U14-es csapatunk, a „Méhek” egyik legígéretesebb alakulata.
A nyolcadik helyen zárt csapatunk a bajnoki tabellán.
„Régi harcosok” vitézkednek a „megyekettőben”, ahol nemes veretű érem megszerzése a céljuk.
A kiesési rangadó döntetlenje ezúttal vereséggel ért fel.
Egy félidőn át még vezettünk is Bányai góljával.
Nem bírt egymással a Pataj és az Uszód csapata
A kalocsai versenyzők a tarsolyukban több első, második és harmadik helyezéssel térhettek haza.
A Dávidházi tanítványok bizonyították, hogy jó helyre került idén a vármegyei I. osztály aranyérmet.
Mindössze egy vereséget gyűjtöttek be a bajnokság során, ráadásul azt az egyet is pont a Jánoshalma otthonában.
A pezsdület és a pezsgés ezen a versenynapon is folytatódott vízben és a partszakaszon egyaránt.
Közel négyszáz fiatal ült hajóba a XIII. Sárkányhajó Kupa kalocsai diákversenyei során.
Ebben a történetben már az is szép, hogy az utolsó fordulóra is maradt még esélyünk a bennmaradásra.
Már 2-0-ra is vezettünk, ám az Akasztó harmadszorra is egyenlített.
Május 12-én, vasárnap a már bajnok Decs otthonában ültek asztalhoz a Kalocsai Sakk Klub versenyzői a 2023/2024-es bajnoki évad utolsó fordulójában, ahol 10-2-es vereséget szenvedtek az Asztalos csoport NB II-es csapatbajnoki találkozóján. A dr. Czibulka Zoltán vezette mieink ezzel csoportjuk 9. helyén végeztek, ám minden bizonnyal prolongálják NBII-es tagságukat a tízcsapatos csoportban a jövőben is.
Az álmok beteljesültek. Egy fordulóval a zárás előtt már bajnok a Kalocsai Kézilabda Club megyei I. osztályú együttese.
A küzdelmek igazi közönségsikert vonzottak.
Vasárnap benépesült a Vajas-part: a szebbnél szebb járműkülönlegességek csodájára százak látogattak ki a Kubikus parkba. A járműszépségversenyen közönségdíjat adtak ki, amire minden látogató szavazhatott. A színes forgatagot vetélkedők tették izgalmasabbá.
Zsinórban negyedik sikerével feljött a Paks a tabella ötödik helyére.
Kétnapos verseny diákoknak és felnőtteknek, ráadásként önfeledt szórakozás Roberto Rios-szal, Mihályfi Lucával és Yaminával. A kupáról és a kapcsolódó programokról a Kubikus parkban tartottak sajtótájékoztatót.
Pedig úgy indultam el a meccs, mint az utóbbi találkozóink.
Felépített akciókkal rohamozta a vendég Uszód a hazaiak kapuját és már a félidőre döntött a pontok sorsáról.
Ezúttal mindkét együttes igen tartalékos volt
A Kaposvárt is legyőzte a Radványi László edzette egykori „Méhecskésekből” verbuválódott paksi együttes.
Helyzetekig azért eljutottunk a meccs során.
A második játékrészben a pécsi könnyűlovasság darabokra szaggatta legszebb álmainkat.
Egy fordulóval a zárás előtt már bajnok a Kalocsa hölgykoszorúja a 2023/2024-es bajnoki évben.
Az U15-ös csapatuk veretlenük nyert bajnokságot teremfociban, sőt, az U19 is.
A Bajai SK skalpján át vezetett az út a legjobb hat csapat közé a kupában.
Ártalmatlan kifutásnak tűnt, de súlyos sérülés lett belőle, a mezőnyjátékos és a kapus ütközése után.
„Nádváron” is helyén volt az eszünk és a kezük lányainknak
A vártnál is szorosabb lesz a „végjáték” az NB II. Asztalos csoportban.
Ézsiás „spori” két büntetőt is befújt ellenünk.
A Főnix SE Foktő tartalék csapata utolsó a vármegyei III. o. tabelláján.
A rossz döntések mérkőzésén, vereséggel felérő döntetlent játszottak a „Méhek”
Kilenc meccsükből eddig kilenc győzelmet szállítottak!
A mögöttünk álló „csonka Kecel” haza pályán győzött le bennünket.
Csapatunk nagyszerű pécsi győzelme csak fellángolás volt csupán?
2004-től a KSE szakosztályának a vezetője volt, amikor a csapat bronzérmet vehetett át az NB II-es csapatbajnokságon.
A Farkas tanítványok az újoncok és a serdülők népes mezőnyében álltak asztalhoz és három érmet hoztak haza.
Billeg NB II-es sakkozóink libikókája.
A hazaiak tíz emberrel játszva is eltűntették a vendégek emberelőnyét.
Tóth Róbert „spori” hozta a szokásos formáját.
Csak egy félidőt vállaltak a vendég halasiak Kalocsán.
A közel száz néző rangadóhoz méltó találkozót láthatott.
Az örök rivális Baja csaptát kapta ellenfeléül együttesünk.
A III. korcsoport – 5-6. osztályosok – vármegyei kézilabda négyes döntőjét Kalocsán rendezték.
Csapatunk öt gólja az Anda Kalocsa FC húsvéti ajándéka volt szurkolóinknak!
A papírforma könnyű vendéggyőzelmet ígért.
A középmezőny élén álló foktőiek tavaszi otthoni győzelemmel debütáltak.
Szinte „kispad nélkül” meccselünk már hosszú hetek óta.
Jelenleg a 15 csapatos mezőny tizedik helyén áll a kalocsai együttes.
Az alapszakaszt első helyen zárta a KKC női csapata
A három bajnoki pont kellett, mint éhezőnek egy falat kenyér
Továbbra is veretlenül vezeti a tabellát az UTE csapata
A régi rivális Siklós érkezik hozzánk Dél-Nyugatról.
A negyedik Bátya és a sereghajtó Hajós FC meccselt egymással.
A vendégek szállították a papírformát
Szinte akkor lőttünk gólt, amikor csak akartunk
Egyik oldal sem tudta pozícióját gólra váltani.
Félidőre már mindenről döntött a KKC.
Öt forduló után 28 pontot gyűjtöttek.
A Gézengúz UKC U18-as fiúcsapata a klub egyik legjobb gárdája.
A Kécske II. öt forduló óta veretlen a bajnokságban.
Fej-fej mellett haladtak a csapatok a találkozó során, ám a jobb kapusteljesítmény a mieink javára döntötte el a rangadót.
A KKC újabb vereségével az alsóházi rájátszásban folytathatja tovább.
Erdei István a Kalocsa TV-nek elmondta: bárkit szívesen látnak a csapatukban, aki kedvet érez a sporthoz!
Egygólos győzelem az utolsó másodpercben.
Február utolsó hétvégéjén második alkalommal gyűltek össze Miskén, a Két Ferenc Emlékversenyen az ország különböző pontjairól érkezett sakk-kedvelő gyermekek és felnőttek.
Február 17-18-án játszották Pécsett a Diákolimpia IV. korcsoportos fináléját.
Öt éve már nem nyertek a borvárosiak Kalocsán, ám ezúttal közel álltak hozzá.
A Szabadszállás ellen hozta csapatunk a kötelezőt.
Két fordulóval a vége előtt már behozhatatlan előnnyel vezetett a Méhecskék SE Kalocsa U17-es csapata.
A Fókuszban Podcast legújabb adásában Tamás Donát szervezővel beszélgetünk a mai nappal induló, négynapos Pünkösdi Kupáról, amelyet idén 27. alkalommal szerveznek meg.