A 260 éves Szent István Gimnázium a jubileumi évben is rengeteg színes, tartalmas programmal várja diákjait az iskola falain belül és azon kívül is. A hagyományt folytatva az István Napokat is megrendezték áprilisban, melynek ünnepi műsoros estje lehetőséget ad a diákoknak, hogy bemutassák tudásukat és tehetségüket – ez az idei évben sem volt másképp: kiváló produkciókat láthatott a közönség.
Az István Napok keretében egy régi hagyományt felelevenítve több tudományterületet felölelő tanulói előadásokat szerveztek a gimnáziumban, mely egyszerre 7 teremben zajlott.A diákok az érdeklődési körüknek megfelelően különböző témájú bemutatókat tartottak: a történelem és a természettudományok érdekességei mellett megismerkedhettek a horvátok történelmével és hagyományaival, de a Kalocsa környéki falvak népviseletéről és táncairól is láthattak egy bemutatót a résztvevők.
Forrás: Kiss Dániel/KALOhírek
A programot angol nyelvű előadások is színesítették, továbbá a Digitális Témahét eSZIG 260 nevű projektjének és a Fenntarthatósági Témahét lezárása is sor került.
17 órára megtelt a gimnázium díszterme, az István Napok ünnepi műsoros estjét a Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában tanuló gimnazisták nyitották meg, az első részben többek között Corelli, Schubert és Chopin egy-egy műve is felcsendült.
A második részben a „Közös nyelvünk a zene” című zenés-irodalmi műsort mutatták be a színpadon a diákok, Bedő Lénárd pedagógus vezetésével és rendezésében. Lackfi János versrészletei mellet Bikini, Eagles, Edda, Kaleo, Metallica, Mudfield, Neda Ukraden, Quimby, Republic, Simon and Garfunkel, Steppenwolf, The Animals, The Beatles és a délszláv zene kedvelői körében bizonyosan jól ismert, dusnoki Zabavna Industrija egy-egy dala is elhangzott.
A változatos repertoárt felmutató, színvonalas műsort vastapssal díjazta a közönség.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.