Mint portálunkon is beszámoltunk róla, egy új kezdeményezéssel szeretne teret adni a közös gondolkodásnak, alkotásnak a kalocsai Elemek Egyesület, mely április 12-én rendezte meg első Képzőművészeti Műhelyét. A Snassz Bárban tartott esten Diane Arbus amerikai fotográfus művészetét ismerhették meg a résztvevők, mely számos kérdést felvetett, elindítva a résztvevők közti párbeszédet.
Diane Arbus (1923-1971) fotóival az emberi identitás, másság és sebezhetőség határait kutatta, gyakran a társadalom peremére szorult embereket állítva fényképezőgépe elé. Képei egyesek számára felkavaróak, mások számára pedig épp felszabadítóak lehetnek, ezzel együtt
MŰVÉSZETE SZÁMOS KÉRDÉST FELVET AZ IDENTITÁSKERESÉSRŐL, MEGTALÁLÁSÁRÓL, TÁRSADALOMBA HELYEZHETŐSÉGÉRŐL.
Többek között ezek a kérdések is felmerültek az Elemek Egyesület első Képzőművészeti Műhelyén Garamvölgyi Éva festőművész és Rédei Viktória író vezetésével. Az interaktív program során a közönség tagjai is számos kérdést felvetettek, illetve osztották meg véleményüket akár Diane Arbus, vagy általánosságban a művész és művészet definíciója, valamint ehhez kapcsolódva a művészetet befogadó közönség szerepe kapcsán.
A Képzőművészeti Műhelyen számos nehéz kérdés felmerült, melyekre – mint az esten is elhangzott – nincs általános, objektív, helyes válasz. Az identitás-meghatározás kapcsán Garamvölgyi Éva egy dél-koreai művész, Ayoung Kim rövidfilmjét is beemelte Diane Arbus művészete mellé, mely rávilágított arra, hogy ezt a kérdést mennyire másképp vizsgálja a nyugati és a keleti világ.
A soron következő eseményekről, műhelyprogramokról az Elemek Egyesület közösségi oldalán tájékozódhatnak az érdeklődők.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.