Amint közismert: az uniós szerződéseink szerint hazánknak járó források visszatartása számos fejlesztés elodázására kényszerítette a Kormányt. A források visszatartásának nem is titkolt célja, hogy a magyar fejlesztések és gazdaságélénkítés elodázása, illetve a szociális kiadások növelésének ellehetetlenítése miatti elégedetlenség az ellenzék támogatottságának növekedését és a Kormány bukását eredményezze. Legutóbb Kollár Kingának, a Tisza párt EP-képviselőjének ezt alátámasztó kijelentései okoztak közéleti feszültséget, amelyekben üdvözölte a források visszatartásnak magyar belpolitikára gyakorolt hatását. A választóknak „joguk van tudni, hogy Brüsszel és a Tisza Párt sunyi alkuja mitől fosztja meg őket” – írta az elmaradt fejlesztések listáját ismertető közösségi médiás bejegyzésében Takács Péter egészségügyi államtitkár. A listán a kalocsai mentőállomás felújítása és a vármegye két kórházban végzendő, nagy értékű felújítása is szerepel.
A magyar embereknek joguk van tudni, hogy Brüsszel és a Tisza Párt sunyi alkuja mitől fosztja meg őket. Személyes küldetésemnek érzem bemutatni, hogy melyek azok a kórházak és mentőállomások, amelyeknek korszerűsítése miattuk csúszik!” – írja bejegyzésében államtitkár, azt ígérve, hogy
NYILVÁNOSSÁGRA FOGJÁK HOZNI AZ ÖSSZES OLYAN KÖZÚTI, VASÚTI, IPARI ÉS OKTATÁSI FEJLESZTÉS LISTÁJÁT IS, AMELYEKET SZINTÉN A BLOKKOLT HELYREÁLLÍTÁSI ALAP TERHÉRE TERVEZNEK MEGVALÓSÍTANI.
Takács Péter Szolnokon tartott sajtótájékoztatót április 13-án, ahol a sajtó képviselőinek elmondta: a szolnoki kórház esetében 8,1 milliárd forintot tartanak vissza, amellyel a kórház szakrendelőjének és onkológiai osztályának teljeskörű műszaki és energetikai korszerűsítését hátráltatják.
Ezúton is üzenem Brüsszel embereinek, hogy mindenhová el fognak menni, és be fogjuk mutatni, hogy milyen károkat okoztak a magyar kórházaknak, orvosoknak, szakdolgozóknak és betegeknek”
– áll Takács Péternek a szolnoki látogatása kapcsán tett bejegyzésben, amelyhez az elhalasztott egészségügyi fejlesztések, kórházak és mentőállomások építési és felújítási beruházásainak teljes listáját is csatolta.
A LISTÁN SZEREPEL A BÁCS-KISKUN VÁRMEGYEI OKTATÓ KÓRHÁZBAN ÉS A KISUNHALASI SEMMELWEIS KÓRHÁZBAN TERVEZETT FELÚJÍTÁS, ÖSSZESEN ÖTMILLIÁRD FORINT ÉRTÉKBEN.
Országszerte összesen 103,4 milliárd forint értékben kerültek parkolópályára a kórházfejlesztési projektek a Magyarországnak járó források megvonása következtében. Ezen kívül hétmilliárd forint összértékben
SOK MENTŐÁLLOMÁS FEJLESZTÉSÉT IS KÉSLELTETI AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG ZSAROLÁSA.
Az összesen 33 hátráltatott projekt közt hét új mentőállomást építését tervezték a hazánkat megillető forrásból, és 26 mentőállomás újulhatott volna ebben az időszakban, utóbbiak közül kettő Bács-Kiskun vármegyében.
Így a bácsalmási, 470,6 négyzetméteres állomás és
A 365 NÉGYZETMÉTERES KALOCSAI MENTŐÁLLOMÁS FELÚJÍTÁSA IS SZEREPEL A „VÁRÓLISTÁN”.
Az uniós pénzvisszatartással így
ÖSSZESEN 110 MILLIÁRD FORINT ÉRTÉKŰ EGÉSZSÉGÜGYI FEJLESZTÉST HÁTRÁLTATNAK,
attól a lakossági elégedetlenség növekedését és a választóknak a szuverenista, patrióta erőktől való elfordulását remélve – derül ki a poszthoz csatolt dokumentumokból.
Borítókép forrás: Kalocsai Mentőállomás / Facebook - Szalay Attila Photography
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.