Több ezren csak azért nem tudják átvenni a diplomájukat, mert nincs nyelvvizsgájuk.
A kormány tervei alapján már 2018-tól ingyenes lehet a nyelvvizsga, és a diákok térítésmentesen mehetnek majd a KRESZ-vizsgára is - írja a Magyar Idők minisztériumi forrásra hivatkozva.
A kezdeményezésben annak is fontos szerepe lehet, hogy egy 2014-ben elfogadott rendelet értelmében 2020-tól csak az vehető fel a felsőoktatásba, aki legalább középfokú nyelvvizsgával rendelkezik és bár az alapjogot sért, a kabinet nem halasztja el az intézkedést.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemrég arról beszélt, hogy bár 2012 óta többen beszélnek idegen nyelvet, a nyelvvizsgával rendelkezők száma nem nőtt.
Csak 2015-ben például kilencezren nem tudták átvenni a diplomájukat, mert nem volt nyelvvizsgájuk.Salusinszky András, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének alelnöke a lap megkeresésére elmondta, a szakmában senki nem érti, miként lehetséges az, hogy a gyerekek a közoktatásban csaknem ezer órát tanulnak nyelvet, de nem képesek arra, hogy letegyenek egy középfokú nyelvvizsgát az érettségiig.
Rozgonyi Zoltán, a szervezet elnöke korábban úgy fogalmazott, a szorgalmas diákok felének nincs esélye eljutni a középfokú nyelvvizsgáig a gimnáziumokban.
A KRESZ-vizsgákkal kapcsolatban: a Magyar Idők úgy tudja, a kormány ezt is ingyenesség teszi a diákok számára. Jelenleg a vizsga díja 4600 forint,
a tanfolyamon való részvétel pedig 20-30 ezer forint között mozog az autósiskolákban.Magyar Idők
Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.