Június 14-16. között Debrecenben rendezték meg a lányok III. korcsoportos (felső tagozatos) nyolccsapatos kézilabda fináléját, ahol óriási fölénnyel nyertek a hartai lányok – Kolics János tanítványai. A hartai fölényre mi sem volt jellemző, minthogy soraikból kerültek ki a legjobb kapus, a gólkirálynő és a legjobb felkészítő edző személye is.
A III. korcsoportos lányok debreceni döntőjébe az alábbi iskolai csapatok kerültek be: Ráday Pál Általános Iskola (Harta, Bács-Kiskun vármegye); Gagarin Általános Iskola (Komló, Baranya vármegye); Tildy Zoltán Általános Iskola (Szeghalom, Békés vármegye); Pollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika, Borsod vármegye); Gárdonyi Géza Általános Iskola (Győr, Győr-Moson-Sopron vármegye); Bocskai István Általános Iskola (Hajdúnánás, Hajdú-Bihar vármegye); Széchenyi István Általános Iskola.
A nyolc döntőbe jutott iskolát két négyes csoportba sorolták a rendezők, a hartaiak a „B” csoportba kerültek. A csoportkörben a résztvevők körmérkőzést játszottak, majd au egyenes kieséses keresztjáték és a helyosztók után a csapatok már a konkrét helyezésekért versengtek.
A hartai lányok eredményei a csoportmérkőzések során a következő:
A keresztjáték során aztán a Szeghalmi Tildy Zoltán Általános Iskola csapatát győzték le 24-11 arányban, majd a fináléban a Kazincbarcika csapatát is megállították (29-19). Ezzel a Ráday Pál Általános Iskola Harta gárdája harcolta ki a kitüntető diákolimpia bajnoka címet, amelyet még megtoldottak az alábbi különdíjakkal is. Hiszen soraikból került ki a legjobb kapus – Badó Berna; a gólkirálynő Kovács Rebeka (62 találattal) és a legjobb felkészítő edző – Kolics János is.
A Harta színeiben az alábbi csapattagok szerepeltek: Szűcs Maja, Tomolik Luca, Vejtei Laura, Puszta Regina, Bayer Berna, Szabó Letta, Deák Csenge, Biacsi Hanna, Kovács Rebeka, és a legjobb kapus: Badó Berna. Edző: Kolics János
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.