Fekete Zsombor független polgármesterjelölt-aspiránsnak nem sikerült összegyűjtenie a kellő számú ajánlást: bár a jelölt a szükséges 300 ajánlásnál többet adott le, de 22 ajánlását érvénytelennek találta a bizottság, további háromról pedig az ajánlásgyűjtő aláírása hiányzott. Így 289 érvényes ajánlása 11-gyel maradt el a szükségestől. A többi jelöltet nyilvántartásba vették, így a választókerületek mindegyikében 4-6 képviselőjelölt közül választhatunk, emellett négy polgármesterjelölt várja a szavazatokat, és négy jelölőszervezet, a Fidesz–KDNP, a Szívből Kalocsáért Egyesület, a Szövetségben Városunkért Egyesület–MSZP, valamint a több ellenzéki párt támogatását élvező Békés Kalocsáért Egyesület kompenzációs listáját jegyezték be. Nyilvántartásba vették emellett a települési nemzetiségi önkormányzatok képviselői tisztjeinek várományosait – velük, valamint a kompenzációs listák összetételével külön cikkben foglalkozunk, most a városi önkormányzat képviselő- és polgármesterjelöltjeit ismertetjük.
A döntések ellen szeptember 12-én 16 óráig lehet fellebbezni, a föllebbezés illetékmentes. A határozatok ellen föllebbezést a határozatot hozó helyi választási bizottságnál kell előterjeszteni, de azt a Bács-Kiskun Megyei Területi Választási Bizottság bírálja el. Ilyen folyamodvány híján a fellebbezési határidő leteltével a határozatok jogerőre emelkednek.
Senkit ne tévesszen meg, hogy több polgármesterjelölt egyéni körzeti képviselőjelöltként is megméreti magát, illetve kompenzációs listán is szerepel. Ez alól kivétel dr. Filvig Géza, aki csak polgármesterjelöltként indul, sem egyéni körzetben, sem a listán nem szerepel.
Szintén megtévesztő lehet, hogy két jelölt közt névazonosság áll fönn: Horváth Krisztiánra a 4. és az 5. választókerületben voksolhatunk, ám az azonos nevek két különböző személyt takarnak.
A polgármesterjelöltek
Nincs meglepetés: Fekete Zsombor kivételével az ismertté vált jelöltaspiránsok mindegyike hivatalosan is jelöltté vált, így a szavazáskor a következő jelöltek, az alábbi sorrendben szerepelnek majd a szavazólapon:
Fekete Zsombor – esetleges eredményes föllebbezése esetén – az ötödik helyen szerepel majd a polgármesterjelöltek sorában.
A választókerületi egyéni képviselőjelöltek, szavazókerületenként
A jelölteket a szavazólapon szereplő sorendjükben ismertetjük!
1. számú egyéni választókerület
2. számú egyéni választókerület
3. számú egyéni választókerület
4. számú egyéni választókerület
5. számú egyéni választókerület
6. számú egyéni választókerület
7. számú egyéni választókerület
8. számú egyéni választókerület
A GRÉMIUM AZ OKTÓBER 13-AI VOKSOLÁS EREDMÉNYÉNEK ÉRTELMÉBEN – A JELENLEGI ÖNKORMÁNYZATHOZ HASONLÓAN – ÖT ÉVRE ÁLL MAJD FÖL,
így létrehozva az országgyűlési és helyhatósági választások kétéves eltérését. A továbbiakban már a parlamenti választásokhoz hasonlóan négyévente lehet majd önkormányzatot választani. Így alakul majd ki az országos és a helyi választások 2-2 éves váltakozása.
A TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZATI TESTÜLET A MANDÁTUMOT NYERT POLGÁRMESTERBŐL, AZ EGYÉNI VÁLASZTÓKERÜLETEKBEN MEGVÁLASZTANDÓ 8 KÉPVISELŐBŐL, VALAMINT HÁROM, KOMPENZÁCIÓS LISTÁN, A TÖREDÉKSZAVAZATOK SZÁMA SZERINT KIOSZTANDÓ MANDÁTUMÚ KÉPVISELŐBŐL ÁLL MAJD, ÍGY ALAKUL KI A 12 TAGÚ GRÉMIUM.
A Helyi Választási Bizottság határozott a jelölőszervezetek listáinak nyilvántartásba vételéről, valamint a települési nemzetiségi önkormányzatok képviselőjelöltjeinek nyilvántartásba vételéről is.
NÉGY JELÖLŐSZERVEZET ÁLLÍTOTT JELÖLTEKET – MINDEGYIKÜK SIKERREL ÁLLÍTOTT KOMPENZÁCIÓS LISTÁT IS.
HÁROM NEMZETISÉGI ÖNKORMÁNYZATOT VÁLASZTANAK KALOCSÁN, A KÉPVISELŐI HELYEKRE ÖSSZESEN 27 JELÖLT PÁLYÁZIK.
Ezekkel – a kompenzációs listákkal és a kisebbségi jelöltekkel – hamarosan önálló cikkekben foglalkozunk!
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.