A kalocsai Szent István Gimnáziumnak immár hagyománya, hogy novemberben egy alkalommal meghívják a hazai felsőoktatási intézmények közül elsősorban azokat, amelyek iránt az iskola diákjai érdeklődni szoktak, arra kérve őket, hogy mutassák be itt a különböző karaikat, képzéseiket. Erre idén november 11-én, pénteken került sor, amikor tizenhat felsőoktatási intézmény standját tekinthették meg a diákok, illetve hallgathattak előadásokat, láthattak bemutatókat az elérhető képzésekről, választható hivatásokról.
Miközben a díszteremben az iskolák delegációi a standoknál várták a végzős érdeklődőket prospektusokkal és személyes tájékoztatással, addig a másik három évfolyam diákjai az épület többi részében közel harminc különböző foglalkozás – előadások interaktív programok – keretében tudhattak meg sok mindent ezekről az egyetemekről a tartalmas nap során. Az egyik teremben még 3D-s virtuális bemutatón is körbenézhettek az érdeklődők az iskola aulájában, valamint az így elérhető oktató, szemléltető tartalmak között.
Forrás: KALOhírek
Az elmúlt két évben is megtartották a pályaorientációs napot, ám akkor a járványhelyzetre tekintettel az online térben látták vendégül ezeket az egyetemeket, illetve a digitális oktatás időszakában előre elkészített filmekkel és rögzített előadásokkal tájékoztatták a gimnázium diákjait az egyetemek. Ez természetesen nem nyújt olyan élményt, mint a közvetlen interakció valós térben, de az idei alkalom végre visszaadta a tanulóknak ezt a lehetőséget.
Már a kezdeteknél, a 2017-ben megtartott első alkalommal ezt a formát alakították ki, hogy így a pályaválasztás előtt álló növendékek a lehető legtöbb információhoz juthassanak. Akkor még nyolc egyetem vett részt a fórumon, ma már a kétszerese, ami jól mutatja az ilyen alkalmak iránti, élénk kétoldalú érdeklődést.
Forrás: KALOhírek
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.