Elkelt a város egyik legértékesebb ipari hasznosításra alkalmas területe. A 7 hektár 257 négyzetméter nagyságú, kivett telephely művelési ágú, úgynevezett „csirkelábat” nettó 50,4 millió forintért értékesítette az önkormányzat. A kalocsai székhelyű, kalocsai tulajdonosokkal rendelkező B.TÉKER Kft. és a Beerstone Kft. egyedüli pályázati ajánlatáról a képviselő-testület április 18-i ülésén döntöttek. A képviselők egy tartózkodás mellett támogatták, hogy a két kalocsai, helyben munkahelyeket teremtő cég tulajdonába kerüljön az ingatlan, de a vételárat illetően ellenvélemény is megfogalmazódott.
Az előterjesztésből kiviláglik, hogy a kalocsai 0575 helyrajzi számú, a valóságban a Paksi közi új fénysorompós vasúti átjárótól jobbra eső, alaprajzát tekintve csirkelábra hasonlító területet értékesítik. A telket a két vevőnek idei teljesítéssel nettó 40 millió 200 ezer forintért kívánja eladni az önkormányzat. A fennmaradó 10 millió 200 ezer forintot jövő év március végéig kell megfizetnie a két társaságnak, amelyek fele-fele arányban osztoznak az ingatlanon. Az önkormányzat kikötötte, garanciális okból három év visszavásárlási jogot jegyeztet be az ingatlanra, hogy a megvásárolt területet a bejelentett célra és határidőkig hasznosítsák.
Mielőtt szavaztak volna, dr. Angeli Gabriella kért szót, és annak a véleményének adott hangot, hogy a nettó 50,4 millió forint vételár kevés ezért a területért. Amennyiben az adásvétel megtörténik, a város az egyik legértékesebb egybefüggő, ipari hasznosításra alkalmas területét adja el, annak valós értéke alatt.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
A hozzászólásra dr. Bálint József reflektált, aki felhívta a figyelmet, hogy a pályázat elbírálásába ingatlanszakértőt is bevontak, aki az árat reálisnak találta. Egy pályázat érkezett, így rangsorolásra sem volt lehetőség.
Miután a pénzügyi és a gazdasági bizottság elnökei bejelentették, hogy támogatják az ingatlan értékesítését, dr. Filvig Géza kért szót.
A képviselő elmondta: valóban egy nagy kiterjedésű terültről van szó, de a két cég ezért jelentős összeget fizet. Az önkormányzatnak azzal is számolnia kell, hogy ezek a társaságok fejlesztenek, fejlődnek, az általuk befizetett iparűzési adóval a város bevételei gyarapodnak. Ám ettől is fontosabb, hogy olyan két kalocsai cégről van szó, amelyek majd hosszútávon foglalkoztatnak kalocsai munkavállalókat,
a bejelentett három fejlesztési terület több évtizedre biztosít munkát az ott dolgozóknak.
Ezt mérlegre téve a jogi bizottság egy tartózkodás mellett támogatja a terület értékesítését – fogalmazott dr. Filvig Géza.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
Simon Zoltán képviselő hozzászólásában rámutatott, szerinte a képviselő-testületnek támogatnia kell az adásvételt, és örülnie kell, hogy a kalocsai vállalkozások fejlődnek, fejlesztenek, a két cég a város gazdasága élénküléséhez hozzájárul.
A szavazáskor a képviselő-testület egy tartózkodás mellett elfogadta az előterjesztést, így a polgármester hamarosan megkötheti a szerződést.
A két társaság tulajdonosi köréből Beer Attila vállalkozó személyesen is részt vett a napirend tárgyalásán.
Forrás: Zsiga Ferenc / KALOhírek
Beer Attila a döntés követően portálunknak elmondta: a megvásárolt terület 3 ezer négyzetméterén
még az idén elkezdődik, jövőre befejeződik egy szárazhabarcs gyártó üzem, raktár felépítése, a gépek beállítása, a szárazhabarcsgyártás elindítása.
Ezzel szinte egy időben, tehát még 2019-ben kezdődik egy
betonelemgyártó üzem felépítése, kettő darab szárazsiló elhelyezése, ám ennek befejezési határideje 2021 vége.
A fejlesztés harmadik üteme, egy raktáráruház felépítése elkerülő úttal, külön bejárattal 2021-2024-ig tart majd – mondta Beer Attila.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.