A fény maga az élet. Nélküle nem lennének növények, állatok, emberek sem. A fény hiányát különösen akkor érezzük, ha sok felhős, ködös nap telik el napsütés nélkül. Olyankor ingerlékenyebbek, fáradékonyabbak vagyunk, alig várjuk, hogy a szél kitakarítsa az eget a napsugarak számára.
„2015 a Fény éve” címmel pályázatot hirdetett meg a Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola humán munkaközössége, melyre rajzokkal, festményekkel, installációkkal, makettekkel lehetett pályázni.
Felhívásunkra a Belvárosi és a Dunaszentbenedeki tagintézmények diákjai is küldtek alkotásokat. A tanulók által feldolgozott témák közül kiemelkedtek a naprendszerről készült képek és installációk, a fény ábrázolása különböző eszközökkel, áttetsző anyagokkal. Az alkalmazott technikák közül a fémdomborítás, viaszkarc, festés, krétarajz, papírragasztás, tárgykészítés fordult elő nagy számban.
Egyik alkotás gyufából készült (Szikra), melyet a fényről szóló zenés PPT után az udvaron teszteltünk a gyerekekkel, azaz közösen elégettük. Az egész héten át tartott kiállítás képet adott a gyermeki találékonyságról, a tanulócsoportok sikeres és hatékony együttes munkájáról.
Köszönjük a kollégák segítő, ösztönző hozzáállását, a szülők támogatását, a gyerekek nagyszámú, ötletes munkadarabját.
Az alkotások fényképe iskolánk honlapján megtekinthető.
A humán munkaközösség nevében:
Kishegyiné Baráth Ildikó
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.