A 2020/2021. tanévben ismét meghirdette az „Atomenergia – A biztos jövő” Tanulmányi Ösztöndíjprogramot a Paks II. Zrt. Középiskolások és műszaki képzésben részt vevő egyetemisták pályázatait várják a programban, amely a szakok és egyetemek számát tekintve is bővült. – Célunk, hogy felkeltsük a fiatalok érdeklődését az energetika, az atomenergia iránt, illetve tehetséges, jól képzett fiatalokkal erősítsük szakembergárdánkat– mondta Mittler István, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója.
A tavalyinál több egyetem, illetve több egyetemi szak hallgatói jelentkezhetnek a Paks II. Zrt. ösztöndíjprogramjára.
Az előző tanévben hét, idén már tizenkét egyetem alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatói, valamint változatlanul a paksi Energetikai Technikumés Kollégium (ESZI) diákjai pályázhatnak ösztöndíjra.ABSc és MScprogramra a biztonságtechnikai, energetikai, építő-, gépész-, környezet-, mechatronikai, vegyész- és villamosmérnöki, valamint mérnökinformatikus, fizikus és műszaki menedzser szakon tanulók jelentkezését várják.– tájékoztatott Mittler István.
A Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója elmondta, hogy az „Atomenergia – A biztos jövő” Tanulmányi Ösztöndíjprogramban számos ESZI-s diákkal és egyetemi hallgatóval kötöttek ösztöndíjszerződést a 2019-es évben. Utóbbiak közül 2 fő már a Társaság munkavállalója.
A pályázati programban megjelölt intézményektanulói 2020. október 26-ig jelentkezhetnek a Paks II. Zrt. ösztöndíjprogramjára, amennyiben tanulmányi eredményük átlaga eléri az előírt szintet és pályázatuk megfelel a meghatározott kritériumoknak. A nyertes pályázók, amennyiben azESZI diákjai, két féléven keresztül félévente bruttó 75 ezer forintot kapnak, ha felsőoktatási intézményben tanulnak, tanulmányaik befejezéséig félévenként bruttó 300 ezer forint összegű ösztöndíjban részesülnek.
A Paks II. projekt magas szakmai színvonalú megvalósításához jelentős számú, jól képzett szakemberre, megfelelő szakmai utánpótlás biztosítására van szükség. Az „Atomenergia – A biztos jövő” Tanulmányi Ösztöndíjprogram célja az új blokkok létesítéséhez és üzemeltetéséhez szükséges munkaerő biztosításának elősegítése az energetika, az atomenergia iránt érdeklődő fiatalok támogatásával –emelte ki Mittler István. A kommunikációs igazgató hozzáfűzte: a program vonzó támogatási rendszerrel ösztönzi jelentkezésre a pályakezdő fiatalokat: akár a középiskolai évektől a mesterszakos diploma megszerzéséigcélzott szakmai orientációt biztosít,támogatja őket tanulmányaik sikeres teljesítésében és az aktuális foglalkoztatási lehetőségek figyelembevételével elősegítheti az elhelyezkedést egy biztos munkahelyen. Az ösztöndíjasok szakmai gyakorlatot teljesíthetnek, illetve a nyitott pozíciók függvényébencsatlakozhatnak az egyedi technológiai, beruházási és projektmenedzsment ismeretek megszerzését célzó Mérnök leszek a Paks II.-nél programhoz is.
A részletes pályázati feltételek a Paks II. Zrt. honlapjának önálló menüpontjában olvashatók, a jelentkezéshez szükséges dokumentumok ugyanitt letölthetők.
* Támogatott tartalom
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.