2019. március 21-én Brüsszelben tartotta kibővített ülését a Nukleáris Létesítmények közelében levő Európai Önkormányzatok csoportja (GMF). Az ülésre meghívót kaptak a GMF munkájában aktívan résztvevő magyar társulások vezetői is. A TEIT képviseletében dr. Bálint József elnök és Gáncs István alelnök vett részt – számolt be róla a társulás honlapján.
Mint írják, az elnökségi ülés összehívásának oka az volt, hogy 2019. októberében új elnökség kerül megválasztásra. Elköszön a GMF szervezet két vezetője, Roland Palmqvist elnök és Mariano Vila d’Abadal, akik közel 20 éve meghatározták a szervezet működést.
Forrás: TEIT
Az ülésen a résztvevők arról tárgyaltak, hogy a jövőben miként működjön a GMF. A társulások vezetői megfogalmazták, hogy mit várnak el a GMF-től és milyen változásokat szeretnének.
Tárgyaltak a GMF szerepéről az Európai Uniós intézményekkel. Egyértelműen megfogalmazódott, hogy a GMF-nek ezután is képviselnie kell az önkormányzatok érdekeit az Uniós színtéren is.
A szervezet erőssége ugyanakkor az, hogy lehetőséget biztosít a tagoknak a közvetlen tapasztalatszerzésre. Szakmai programokat szervez 14 tagországában, ahol a polgármesterek közvetlenül tájékozódhatnak az egyes országok atomerőművének/radioaktív hulladék tárolójának és lakosságának a kapcsolatáról.
Forrás: TEIT
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.