2022. március 26-a bizonyára cizellált betűkkel lesz megörökítve a Kalocsai KC történetének arany oldalain, hiszen ezen a napon köszönt el a klubtól a „Mester”, alias Kolics János vezetőedző, aki országosan is egyedülálló, példaértékű edzői munkát végzett több évtizeden át a kalocsai klubnál.
Forrás: Tamás Ferenc / KALOhírek
A KKC-DAC NB II-es felnőtt férfi bajnoki mérkőzés után búcsúztatta az egyesület Kolics edzőt, aki számtalan sikert ért el a Kalocsával az előző évtizedek során. A lelátó közössége felállva éltette a visszavonuló „Mestert”, miközben Márkus-Mike Szilvia a KKC „sajtófőnöke” méltatta Kolics kalocsai pályafutását, felsorolva gazdag eredménysorát. Majd a klub nevében Romsics-Tóth Katalin alelnök asszony adott át a búcsúzó vezetőedzőnek ajándékát, akit Perity Viktória vezetőségi tag, majd a KKC elnöke Hartman János követett, a „B”-közép Baráti Kör szintén ajándékokkal lepte meg a „Mestert”, a búcsúztatók sorát pedig dr. Filvig Géza, Kalocsa város polgármestere zárta.
Forrás: Tamás Ferenc / KALOhírek
Igazán megható pillanat volt, amikor az ünnepelt a játékosai és a díjátadók sorfala között hagyta el a Városi Sportcsarnok küzdőterét, lezárva egy páratlan edzői pályafutást.
Forrás: Tamás Ferenc / KALOhírek
Köszönet mindenért!
Kolics János edzői pályafutása során mintegy két és fél ezer mérkőzésen ülhetett a kispadon, miközben játékosai emberi értékeinek pallérozása mellett a kézilabdajáték elfogadottságáért, a közösség összekovácsolásáért, a családias légkör megteremtéséért dolgozott. Magáról is vallotta, hogy jellemzően rend és fegyelempárti edző, ám mégis tűzbe mennek érte mindenkori csapatainak játékosai. Sikereinek kulcsa a motiváció, amelyet kivételes szakmai tudásával, hitelességével és a személyes példa erejével vívott ki magának. Az elvégzett munka a mindenkori „perdöntő” edzői hitvallásában- vallja ezt mindamellett, hogy már fél évszázadot töltött a kézilabda szolgálatában, ráadásul a „kolicsi-értékrend” szintjén, amely országosan is egyedülálló. Aki ismeri az tudja és vallja: Kolics egy személyben edző, pszichológus, pedagógus, apa és „keresztapa” is- főleg amikor a játék korbácsolta indulatait próbálja meg adaptálni egy-egy kedvenc fia ösztökélésére a meccsek során. Válogatottak sorát edzette és nevelte Dunaújvárosban, de a nemzeti csapat edzője is lehetett Vass Sándor kapitánykodása idején. Köszönettel tartozunk neki, hiszen mindannyian tudjuk, hogy Ő a KKC nagy családjának első számú összekovácsolója, amelyet több évtizedes edzői munkájával „kalapált” össze, gyúrt az NB II. Dél-nyugat csoportjának egyik legütőképesebb alakulatává. Azt is köszönjük, hogy mára már a Mester tősgyőkeres kalocsainak vallja magát és reméljük, hogy úgy emlékezik majd ránk, mint ahogy mi zártuk a szívünkbe karizmatikus egyéniségéért, emberségéért és igazságosságáért.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.