A drágszéli községháza főbejárata melletti falon táblarengeteg hirdeti, milyen, immár megvalósított pályázatokon volt sikeres a település. Ha forintosítanánk, az egy főre vetített pályázati forrás vélhetően Drágszélen, a kalocsai járás második legkisebb lélekszámú (335 fő) településén lenne a legnagyobb. Ezt az arányt csak tovább javította a Magyar Falu Program pályázatán elnyert újabb, több mint 3,7 milliós forrás, amelyen a parkgondozáshoz szükséges további kommunális eszközöket, közöttük egy fűvágó kistraktort vásárolt az önkormányzat.
Mint Pandur István polgármester a településre látogató Font Sándor országgyűlési képviselőnek és a sajtó munkatársainak elmondta: a téliesre fordult időjárás miatt egyelőre fedett szín alá kerül a nagy teljesítményű fűvágó kistraktor, raktárba a két fűnyírógép és a két szegélyvágó, de amint kitavaszodik, nagy hasznát veszik majd a most frissen beszerzett eszközöknek.
Annál is inkább, mert a közmunkaprogramban résztvevők száma a munkaerőpiac elszívó hatása miatt Drágszélen is erősen megcsappant. Ez egyfelől örvendetes, hiszen az újonnan munkába állók magasabb bért vihetnek haza a családjuknak, másfelől viszont még egy olyan méretű településen, mint Drágszél is gondot jelent a közmunkások kisebb száma, ugyanis a falu nagy zöldterületekkel rendelkezik.
A polgármester rámutatott: egyedüli út a gépesítés, amely viszont kvalifikáltabb munkaerőt igényel. Pandúr Gábor arról is szólt: ha majd havazik, már az utak önerőből történő megtisztítása sem okoz gondot, a Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítvány (JETA) forrásból tudtak beszerezni egy traktort és a földutak karbantartására, hó eltakarításra egyaránt alkalmas földgyalut.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.