Nincs olyan esemény mostanában, amelyre a térség polgármesterei annyira várnának, mint a Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítvány Dusnokon, április 30-án tartandó ülésére. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. alapította, a Miniszterelnökség által támogatott JETA kuratóriuma a községháza tanácstermében 13 órakor tartandó kuratóriumi ülésén – várhatóan a legtöbb érintett település polgármestere jelenlétében – ismerteti a 2018. évi pályázati forduló nyertes pályázatait. Az elnyerhető összeg 1 milliárd 960 millió forint.
Mint megtudtuk, ugyanekkor teszik közzé a 2019. évi pályázati felhívást, 1 milliárd forint értékben.
Amint arról az elmúlt években, idén is folyamatosan beszámoltunk, a JETA pályázatok jelentősen járulnak hozzá a térség települései, intézményei fejlődéséhez. Több polgármester is úgy fogalmazott:
A JETA A TÉRSÉG FEJLŐDÉSÉNEK EGYIK LEGFONTOSABB, MEGHATÁROZÓ SZEREPLŐJE, MOTORJA. OLYAN FEJLESZTÉSI CÉLOK MEGVALÓSÍTÁSÁT TESZI LEHETŐVÉ, AMELYEKRE EURÓPAI UNIÓS VAGY ÁLLAMI PÁLYÁZATOKAT NEM ÍRNAK KI, ÍGY NINCS IS LEHETŐSÉG AZOKON INDULNI.
Különösen a kistelepüléseknek jelentenek immár szinte nélkülözhetetlen segítséget a JETA pályázatai.
A 2018. évi pályázati forduló keretösszege 1 milliárd 960 millió forint, a pályázatokat 2019. február 15-ig lehetett benyújtani a pályázati egységcsomagban szereplő adatlapon.
Pályázni a JETA Alapító okiratában szereplő települések önkormányzatai, azok társulásai, illetve a közigazgatási területükön működő kórházak tudtak.
A kalocsai járásban Bátya, Drágszél, Dunapataj, Dunaszentbenedek, Dunatetétlen, Dusnok, Fajsz, Foktő, Géderlak, Hajós, Harta, Homokmégy, Kalocsa, Miske, Ordas, Öregcsertő, Solt, Szakmár, Uszód, Újtelek, Újsolt illetve a kalocsai Szent Kereszt Kórház érintett.
Úgy tudjuk, valamennyien infrastruktúra fejlesztésre és az életminőség javítása pályázati céllal összefüggésben nyújtottak be pályázatot.
Természetesen a kuratórium április 30-i ülése után tájékoztatjuk olvasóinkat a járás településeit érintő, nagy horderejű döntésről.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.