A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál sikeres mestervizsgát követően mesterlevél-átadó ünnepséget rendeztek 2022. december 14-én, szerdán. A kalocsai járásból is több szakmában, több frissen végzett mester vette át a „mester” cím használatára feljogosító oklevelet.
Ezúttal 43 kiváló szakember vette át szakmájának mesterlevelét a mestervizsga-bizottságok elnökeitől és Gaál Józseftől, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelemi és Iparkamara elnökétől: 10 autószerelő, 10 karosszéria-lakatos, 8 kereskedő, 4 kézápoló és körömkozmetikus, 4 kőműves, 6 speciális lábápoló, és 1 fő szerszámkészítő.
Az ünnepi alkalmat felhasználva itt adták át az új mestervizsga elnökök megbízólevelét, Faragó Gyula aranykoszorús mester díszoklevelét, valamint a zöldgazdasági szakemberek oklevelét.
Az ünnepségen elhangzott, hogy a magyar nemzetgazdaság stratégiai érdeke a minőségi szakképzés és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet kiemelt feladatként kezelnek.
A mestervizsga a szakemberek szakmai fejlődési folyamatában jelentős mérő-, értékelő és minősítő szintet hivatott képviselni. A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalkozások munkafolyamatainak irányításához, szakmájuk, hivatásuk tovább örökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez. A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és az egzisztenciális életpályamodell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását.
Továbbá a célja az is, hogy tanúsítsa a vállalkozás működtetéséhez szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Teremtse meg a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját.
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.