Ez azt jelentené a gyakorlatban, hogy a térségben működő, állami tulajdonú cégek adójának egy része átkerülne az illetékes Tolna- és Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlések hatáskörébe, és ez a fejlesztési forrás az érintett településeken megvalósítandó térségfejlesztési feladatokra kerülne szétosztásra. Tudja valaki, mennyi adót fizet az Atomerőmű? És mennyit fog fizetni Paks 2? Ha a Kormány jóváhagyja a kalocsai polgármester javaslatát, akkor majd számolgathatjuk...
A TEIT elnökeként 2024. június 10-én, a választások másnapján kezdeményeztem a kormánynál Kalocsa és a térség gazdasági termelőképességének előmozdítása és versenyképességének fokozása érdekében, hogy kerüljön kialakításra egy úgynevezett különleges gazdasági övezet.”– adta hírül dr. Filvig Géza polgármester a közösségi médiás oldalán.
A polgármester kifejti: az így elkülönített területen egyrészt kedvező körülmények alakulnak ki a különböző gazdasági tevékenységekhez, másrészt az ilyen tevékenységből származó gazdasági eredmények és azok hasznai arányosan, a területén élők jólétének, biztonságának, életminőségének javítását, ezáltal pedig a közösség gyarapodását szolgálják – fejti ki a posztban Filvig Géza.
Ez azt jelenti a gyakorlatban: amennyiben a javaslatomat támogatja a kormány, akkor a térségben működő, állami tulajdonú cégek adójának egy része átkerülne az illetékes Tolna- és Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlések hatáskörébe és ez a fejlesztési forrás az érintett településeken megvalósítandó térségfejlesztési feladatokra kerül szétosztásra.”– írja a polgármester.
Tegyük hozzá:
A DUNA TÚLPARTJA TÖRTÉNELMI OKOBÓL KIFOLYÓLAGGAZDASÁGILAG JÓVAL FEJLETTEBB.
Sokkal nagyobb volumenű az ipar, annak szereplői nagyobb bevételekkel, ennek kapcsán sokkal nagyobb adóerővel rendelkeznek. Tegyük hozzá, hogy
AZ ORSZÁG JELENLEGI LEGNAGYOBB ÁLLAMI ENERGETIKAI ÜZEME MOST IS, ÉS MÉG ÉVTIZEDEKIG A TÚLSÓ HÍDFŐTŐL NÉHÁNY KILOMÉTERRE TALÁLHATÓ.
Ráadásul
A NEMRÉGIBEN AZ EU-BAN IS VÉGLEG ZÖLD UTAT KAPOTT PAKS 2 ELŐRELÁTHATÓLAG A JÖVŐ SZÁZADIG NÖVELI MAJD TÖBBSZÖRÖSÉRE A KAPACITÁST.
A képlet: KW = Ft = adóerő.
És ez a „megacég” csak egy a térség adófizetői közül.
Ezek az adóforintok eddig a Duna túlsó oldalán hasznosultak, ám amennyiben a Kormány helyt ad Filvig Géza indítványának, akkor
EZEKNEK AZ ADÓFORINTOKNAK EGY RÉSZE „ÁTGURULHAT MAJD A HÍDON”, HOGY EBBEN A TÉRSÉGBEN, A KALOCSAI JÁRÁSBAN, VÁROSUNKBAN, ÉS A KÖRNYEZŐ TELEPÜLÉSEKEN, ILLETVE AZ EZEKET ELLÁTÓ INFRASTRUKTÚRÁN FEJTSE KI JÓTÉKONY HATÁSÁT.
Kezdeményezésem során abból indultam ki, hogy ha már megépült a Tomori Pál híd, hozzunk át rajta Kalocsa és térsége számára fejlesztési forrást is”– írja a polgármester, kifejtve, hogy egy ilyen kiemelt gazdasági jelentőségű beruházás, mint az atomerőmű építése és működtetése, elképzelhetetlen a térség gazdasági fejlődésének előmozdítása nélkül.
A híd megnyitotta a lehetőséget a Paks2 beruházásba, az évszázad legnagyobb magyarországi fejlesztésébe való bekapcsolódásra, amiből városunk sem szeretne kimaradni.
Ha pedig tényleg sikerül forrásokat áthozni a túloldalról, annak bőven volna helye:
Vannak fejlesztési elképzeléseink mind az egészségügy, mind az oktatás, mind a szabadidő hasznos eltöltése, de a lakhatás körülményeinek fejlesztése terén is.”Filvig Géza hozzáteszi: ezt a forrást sokkal szélesebb körben lehet majd felhasználni, így akár
Mindez a miniszterelnök támogatása nélkül csak illúzió lenne, de a napokban
FONT SÁNDOR ORSZÁGGYŰLÉSI KÉPVISELŐ MINISZTÉRIUMBAN FOLYTATOTT EGYEZTETÉSE SORÁN KIDERÜLT, HOGY A KORMÁNY TÁMOGATJA A KEZDEMÉNYEZÉST
– derül ki a polgármester által közöltekből.
Az előttünk álló kihívásokat és feladatokat csak széleskörű együttműködésben sikerülhet megoldanunk, ezért szeretném bejelenteni, hogy megválasztásom esetén, mindenkivel együtt kívánok működni, aki a város érdekeit szolgáló javaslatokhoz konstruktívan áll hozzá és nem önös érdekből, egyéni ambíciótól vezérelve vesz részt a helyi közéletben”– zárja bejegyzését dr. Filvig Géza polgármester.
A teljes poszt a képre kattintva olvasható:
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.