A Tó Szálló előtti kanyarulatnál a legszélesebb a Szelidi-tó – ott jelölték ki két bójasorral az oda-vissza 300 méteres pályát. Ez már közepes úszók számára sem tűnik ördöngösségnek, de épp az volt a cél, hogy a táv gyerekek számára is teljesíthető legyen, természetesen szülői kísérettel. Szurkolni pedig akár az úszásra esetleg már nem vállalkozó dédi is eljöhetett, így az egész családot megmozgató, egész napos rendezvényként mutatkozott be a most szombaton első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal megtartott tóátúszás, amelyhez egy sor szintén családbarát kiegészítő program kapcsolódott.
A szervezésbe bekapcsolódott az időjárás is, kissé átalakítva az időrendet: a délelőtt tíz órára tervezett rajt időpontját az órákon át hulló eső miatt délután két órára tették át.
A cél csupán a táv teljesítése, a mozgás öröme, ami okot adott az együttlétre, így ez a tömegsportesemény nem verseny, az időket sem mérték, hacsak nem az úszók saját maguknak.
Forrás: Illés György / KALOhírek
Mészáros Péter, a Tó Szálló tulajdonos ügyvezetője és egyben az első szelidi tóátúszás főszervezője munkatársunknak elmondta: az ötlet az már jó néhány éve megfogalmazódott egy ilyen rendezvény megszervezésére.
Az idei évben jutottunk el a megvalósításig, összefogva egy másik partnercégünkel úgy döntöttünk, hogy ezen a napon megrendezzük ezt a rendezvényt, amit most már el is mondhatok, hogy nem bántunk meg. Ugyanis egy borzasztóan jó rendezvényen vagyunk túl”– mondta a szervező a hivatalos sportprogramra utalva, hiszen a kapcsolódó programok még ez után futottak csúcsra:
A Tó Szálló melletti füves parkolóban, az egykori Asztalos üdülő helyén a kapcsolódó street food találkozóra érkezett büfés kocsiknál lehetett pótolni a kalóriákat, de az úszókat már a célba érkezéskor frissítőkkel is várták.
Forrás: Illés György / KALOhírek
A táv teljesítését a túlparti stégen a nevezőket megkülönböztető karszalagra kapott pecsét jelezte, amit a célba éréskor átvett oklevél igazolt vissza. E mellé minden résztvevő ajándékot, emléket is kapott az első tóátúszáson való részvételről, és Dunapataj Nagyközség Önkormányzata hozzájárulásaként egész napos strandbelépő is járt a nevezési díjért cserébe.
Forrás: Illés György / KALOhírek
A vállalkozó szelleműeknek különleges élményt nyújtott az a Cápa című filmből ismert cápaketrec szerű alkalmatosság, amelyet ezúttal nem a mélység, hanem a magasság felderítésére alkalmaztak. Egy daruval a parti fák lombjai fölé emelt ketrecből pompás kilátás nyílott a tóra és környékére, tériszonyosoknak ráadásként extra adrenalinlökettel…
Forrás: Illés György / KALOhírek
A szombati programot este a Tó Szálló „Férfimegőrzőjében”, azaz fedett oldalteraszán élőzenés bál koronázta meg, már nem csak a tóátúszás résztvevőivel, az Easter együttes közreműködésével.
Nagyon fontos, hogy a tóátúszás egy egész napos családi program, és mivel az alkalmasan megválasztott táv miatt elég nagy számban lehetnek gyerek résztvevők is, különböző gyermekprogramokkal készültünk”– nyilatkozta Mészáros Péter.
A gyerekek számára kisállat-simogató sarkot alakítottak ki, cuki nyuszikkal és nagyon barátságos, szinte hízelgő, különleges fajtájú kecskékkel,
Forrás: Illés György / KALOhírek
a délután folyamán még Fanti lufibohóc is fölkereste a részvevő lurkókat, akik mindnyájan egy a szemük láttára hajtogatott lufi figurával lehettek gazdagabbak, és az egész hétvégén ingyenes ugrálóvárban múlathatták jól az időt.
A LEGFIATALABB NEVEZŐ, AKI ÖNÁLLÓAN, DE TERMÉSZETESEN SZÜLŐI FELÜGYELET ÉS KÍSÉRET MELLETT MEGTETTE EZT A TÁVOT, HÉTÉVES VOLT, A LEGIDŐSEBB VERSENYZŐ PEDIG HETVEN FÖLÖTTI.
Forrás: Illés György / KALOhírek
– tudtuk meg a szervezőtől, aki azt is elmondta, hogy a két rendező cég emléktárggyal és ajándéktárggyal, egy korának megfelelő úszószemüveggel is kedveskedett a résztvevőknek. A frissítők különböző partnercégeik által forgalmazott italokból és friss gyümölcsből, dinnyéből állt.
Mészáros Péter az úttörő rendezvényt így értékelte:
Az első alkalom mindig a legnehezebb. Az idei év tapasztalatait leszűrve fogjuk jövőre ezt megrendezni, de azt már most teljes biztonsággal kijelenthetem: jövőre is szeretnénk megrendezni ezt a rendezvényt.”Végül a rendezvény továbbfejlesztésének lehetőségeiről szólva elmondta:
A tó öt és fél kilométer hosszú, ami nagyon sok mindenre adna lehetőséget. A problémát leginkább a tó biztonságos lezárása jelenti a rendezvény idejére ebben a hosszban. Megkerestek már bennünket ezzel a kérdéskörrel, hogy esetleg egy nagyobb sport eseményt, komolyabb távokkal nem tudnánk-e megvalósítani. Ezt az elkövetkezendő nyárig át fogjuk gondolni, és elképzelhető hogy a rendezvényt kibővítjük, vagy átalakítjuk, hogy esetleg a sportértéke még nagyobb legyen.”
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.