A „TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció” hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma, amelyet idén 11. alkalommal szerveztek meg, az Energiaügyi Minisztérium támogatásával. Az akció szervezője és koordinátora az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. (ÉMI). Az egész országra kiterjedő akciónak a közterületek tisztasági állapotának javítása mellett célja a szemléletformálás és a közösségért való közösségvállalás, a köztisztaság iránti igényesség erősítése.
Az akcióba az iskolák is bekapcsolódnak. Így a Bajai SZC Dózsa György Technikuma és Kollégiuma diákjai tegnap délelőtt szedték a szemetet a belvárosban, a piactér környékén, majd délután az önkéntesek dr. Körmendy Szabolcs képviselő vezetésével járták végig a belváros utcáit.
Segítségére voltak a Belvárosi Iskola, a Nagyasszonyunk Katolikus Intézmény, a 101.sz. Tomori Pál cserkészcsapat és a Gyermekotthon diákjai és tanárai, valamint dr. Grabarits István gyógyszerész, akikkel közösen vagy tíz nagy zsák szemetet gyűjtöttek össze.
Forrás: Illés György / KALOhírek
Kedden a Széchenyi lakótelep és a Csajda-kert megtisztítása volt a feladat, azonban a kijelölt, délután két órai időpont nem volt alkalmas az embereknek, így Kákonyi István a körzet önkormányzati képviselője egyedül rakott tele szeméttel két zsákot, és gyűjtött be négy használt autógumit.
Ma, pénteken délután Pécsi Vivien képviselő vezetésével a Vajas-parton, a Bátyai úton és a Vigadó-sor környékét takarítják. A szemétszedők a Bátyai út 15. szám alatti ház előtt találkoztak délután két órakor.
Amint előzetesünkben is megírtuk, ezt a területet hétfőn tervezték megtisztítani, de akkor a kellemetlen időjárásra tekintettel mára halasztották a szemétszedést.
Az országos akcióba korábbi években is bekapcsolódott már városunk, amint arról hírt is adtunk, legutóbb itt.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.