Itt találod az összes cikket a „TOP Plusz” témában!
Megalakult a Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum. A következő években a helyben boldogulást, az esélyteremtést a vármegye településeinek élhetőbbé tételét célzó program is szolgálja a közösség céljait a vármegye 11 járásban, TOP Plusz forrásból – Sajtóközlemény.
A jelenlegi energiaárakkal számolva az uszoda üzemeltetésének becsült költsége minimum évi 168 millió forint, ami napi 460 ezer forintot tesz ki minden működési költséggel együtt. Az önkormányzat által működtetett létesítmények közül messze az uszoda a legmagasabb fenntartási költségű.
Az Érsekkertbe tervezett gumiborítású futópálya az új pumpapályával azonos helyszínre, a volt KRESZ parkba kerül.
A november 8-án, pénteken 9 órakor kezdődő ülésen több napirendre tűzött téma tárgyalásánál izgalmas, érdekfeszítő percek várhatók.
Az országgyűlési képviselő szerint a mini bölcsőde létesítése szimbolikus jelentőségű, hiszen a dunaszentbenedekiek jövőbe vetett hitét tükrözi.
A polgármester a jó hír bejelentésével egy időben mindazoknak megköszönte a támogatását és a munkáját, akik részt vettek a projekt előkészítésében, a pályázat megnyerésében.
Az épületek a tervezett energetikai fejlesztés hatására BB, azaz „közel nulla energiaigény” energetikai osztályba kerültek.
Ugyan egy pályázatról beszélünk, de az ezen belüli két fejlesztési cél elkülönül.
Helyi vállalkozás, a Generál Kft. nyerte el a nyílt közbeszerzési eljárást.
A vármegyében a TOP pályázat keretében 782 nyertes pályázat valósult meg, 117 milliárd forint értékben.
A beruházás nyomán a község egyik legforgalmasabb központi utcáját, a Kossuth Lajos utcát korszerűsítik.
Kalocsára március 6-án, a hivatalos kommunikációs felületen érkezett meg az örömteli hír.
Filvig Géza: A mostani cél az, hogy a megújuló uszodát stabilan, folyamatosan és költséghatékonyan tudjuk üzemeltetni!
A Széchenyi Terv Plusz program keretében megvalósított projekt 2024. január 29-én zárult.
A fejlesztés eredményeként új, korszerű burkolattal ellátott útszakasz jött létre, melyen a menetrendszerű helyközi járatok, a helyi lakosok gyalogos-, kerékpáros-, és gépjárművel történő, illetve a település helyéből adódó gazdasági célú járművek közlekedése vált biztonságosabbá.
Az alapokig megújult út a decemberi végi átadási határidő előtt hat hónappal elkészült.
András Gábor polgármester: Öröm a községben, hogy a fejlesztés előtt is jó műszaki állapotban lévő óvodában a gyerekek, köztük az új kiscsoportosok már egy megújult, korszerű, még inkább ingergazdag környezetben kezdhetik az új tanévet.
Április 20-21-én Lakitelken, a Hungarikum Parkban tartott kétnapos, a vármegye polgármesterei számára rendezett szakmai fórum a következő hét évben a megyébe érkező több mint 100 milliárd forintos uniós forrás fogadására való felkészülés jegyében zajlott.
A pályázat részeként a régi földút helyén egy közel 350 méter hosszú új átkötő út is megépül.
A beadott projektekből már 113 rendelkezik hatályos támogatási szerződéssel.
Kezdetben nyolc gyermek befogadására lesz alkalmas, később némileg bővülhet is az új bölcsőde, amely már a jövő nevelési évben is készen állhat a gyermekek ellátására, és amelyben időszaki, eseti gyermekfoglalkoztatást is vállalnak majd.
A településvezetővel a most elnyert forrás felhasználásáról, a folyamatban lévő pályázatokról beszélgettünk.
Bács-Kiskunban eddig összesen 28 milliárd forintnyi támogatásról született döntés a TOP Plusz keretében. Eddig a legtöbb forrást a településfejlesztési, közútfejlesztési és energetikai projektek nyerték el.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által közel 245 millió forint értékű beruházást valósít meg az RBDZS Bölcsőde Nonprofit Kft. kalocsai telephelyén.
Kiskunmajsán 659 millió forintból újítják fel a Deák Ferenc utca és a helyi fürdő közötti kerékpárútszakaszt. Egyrészt szélesítik a kerékpársávot, így lehetőség nyílik az elválasztás nélküli gyalogút és kerékpárút kijelölésére.
Valamennyi megyei polgármesterrel egyeztettek arról, hogy a következő években milyen beruházásokra igényelnének pályázati forrásokat.
A projekt elsődleges célcsoportja a megyében élő, 30 év feletti inaktívak és 50 év feletti regisztrált álláskeresők, másodlagos célcsoportját az önkormányzati és gazdasági szereplők alkotják, amelyek egymásra találva erősíthetik együttműködésüket, s így hozzájárulhatnak az elsődleges célcsoport munkaerőpiacra történő visszatalálásához.
A fejlesztés fő célja a már meglévő csapadékvíz hálózat fejlesztése, új csapadékvízgyűjtő- és elvezető hálózattal való kiegészítése, valamint az összegyűjtött csapadékvizek visszatartására, csapadékvíz tározó létesítése.
A támogatási összegek a tízmillió forinttól a százmilliós nagyságrendig változnak, a megvalósításra váró beruházásoknak és a települések igényeinek megfelelően.
Az új épületben 75 négyzetméteres csoportszobák, tágas öltözők, igényes mosdók, tornaszoba, fejlesztő szoba, könyvtár, nevelői szoba, irodák, modern tálalókonyha és szociális helyiségek kerültek kialakításra.
A kalocsai bölcsődében és két óvodai telephelyen tervezett beruházásokra a TOP Plusz pályázati rendszer keretében pályázik a város. A cél részben az infrastruktúra fejlesztése, részben az óvodai nevelés tárgyi feltételeinek hosszútávra történő biztosítása.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) TOP-os elődjéhez hasonlóan a jövőben nagyban hozzájárul a települések további fejlődéséhez.
A TOP Plusz is elsősorban a helyi önkormányzati fejlesztéseket támogatja, fejlesztési tematikája ennek kapcsán kiterjed a gazdaságélénkítés, munkahelyteremtés és foglalkoztatás bővítés, a népességmegtartás, a családvédelem térségi és helyi feltételeinek biztosítására.
A Fókuszban Podcast most megjelent adásában a nemrégiben megalapított Magyar Civil Hálóról beszélgetünk az országos hálózat elnökével, Petneházy Dáviddal és elnökségi tagjával, Szigeti Tamással. A beszélgetés második felében Scherer Erzsébet, a Magyar Vidék- és Térségfejlesztési Alapítvány ösztöndíjasa mesél céljairól.