Régen volt már, hogy a Kalocsai KC utánpótlás gárdája előmérkőzést játsszon. Nos, ez április 25-én, szombaton megismétlődött, amikor a KKC fiataljai a Tiszakécskei VSE gárdáját figadták előmérkőzésen. A fiú III. osztály 8. helyén álló mieink ugyanis a csoport 10. helyén álló Tiszakécske VSE utánpótlás csapatával mérkőztek, de a vendégek büntető pontjai miatt maradt a 8 bajnoki pontjuk, míg a vendég Tiszakécske társulata ezzel a győzelmével 7 pontos lett a tabellán.
A vendégsiker (35-44) így kilenc gólosra sikeredett a találkozó során, de volt, amikor már közte tíz volt a különbség.
Pedig az elején még jól tartották magukat a kalocsai fiatalok, 16-17 volt az állás félidőben, ám utána szép lassan elfáradt a csapatunk, igaz, legjobb játékosunk Esze Bence sérülése miatt kihagyta a mérkőzést.
Kalocsai KC fiú U20 – Tiszakécske VSE 35-44 (16-17)
40 néző, vezette: Kiss Attila, Kiss Zoltán
Kalocsa: Tóth M. - Vida R. 1, Jenecsity Z. 15, Wiedner M. 6, Kapitány Á. 5, Jagicza Á. 8, Jelencsity M.
Csere: Víz D. (k.), Lesz E.
Edző: Markó Tibor
Az eredmény alakulása: 5.p.: 4-2, 8.p.: 3-7, 20.p.: 11-15, 28.p.: 15-17, 32.p.: 17-18, 40.p.: 21-25, 54.p.: 30-38, 60.p.: 35-44.
Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2. Kiállítások: 0, illetve 6 perc.
A Fókuszban Podcast legújabb adásában Tamás Donát szervezővel beszélgetünk a mai nappal induló, négynapos Pünkösdi Kupáról, amelyet idén 27. alkalommal szerveznek meg.